Дослідники навчилися лікувати алкоголізм за допомогою наркотиків

Подібна терапія під наглядом лікарів безпечна для пацієнтів.

Дослідники навчилися лікувати алкоголізм за допомогою наркотиків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені вперше застосували невеликі дози МДМА при лікуванні алкоголізму і заявили про безпеку подібної терапії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише The Guardian.

Loading...

МДМА діє на серотонінові, дофамінові і норадреналиновые рецептори мозку, виробляючи психостимулюючий, ейфорізуючий і эмпатогенний ефекти. У ході низки психотерапевтичних досліджень 1970-х років була показана його здатність надавати сприйняття позитивну забарвлення і зменшувати наслідки травмуючих спогадів. Після внесення МДМА в перелік контрольованих субстанцій більшості країн подальші дослідження були згорнуті. Тим не менш, його потенційне медичне застосування продовжує цікавити вчених, і в останні роки влади декількох країн почали видавати поодинокі дозволи на випробування МДМА та психоделіків.

На думку фахівців, у багатьох випадках залежність від алкоголю розвивається на тлі якихось пережитих раніше психотравм.

При лікуванні алкоголізму важко уникнути рецидивів. Як би не намагалися медики, 89 % алкоголіків повертаються до шкідливою звичкою протягом трьох років після позбавлення від залежності. Вісім з десяти британців, які зловживають алкоголем, не виліковуються назавжди.

В дослідженні нового методу взяли участь 11 добровольців. За їх здоров’ям спостерігали протягом дев’яти місяців. За цей час до залежності повернулася одна людина, п’ятеро стали непитущими, інші п’ють час від часу, але не доходять до стадії алкоголізму, повідомляють про результати автори дослідження.

На першому етапі тестування вони довели, що подібна терапія під наглядом лікарів безпечна для пацієнтів. На наступних етапах вчені порівняли ефективність МДМА і плацебо. Досліди проводилися в лікарні, поруч з пацієнтами на всіх етапах перебували психіатри та наркологи.

МДМА в поєднанні з психотерапією застосовувалося в США з 1970-го по 1985 роки, а також у Швейцарії до 1993 року.

Нагадаємо, лікарі встановили першиу ознаку розвитку у людини алкогольної залежності: варто бити тривогу, якщо у людини після вживання алкогольних напоїв трусяться руки. Цей симптом говорить про те, що організм намагається вивести алкоголь самостійно.

Джерело: Народна Правда
загрузка...