Ендокринологи назвали перші ознаки, за яких треба терміново перевіритись на діабет

Симптомами початку розвитку діабету можуть бути блювота і нудота

Ендокринологи назвали перші ознаки, за яких треба терміново перевіритись на діабет
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Британські медики розповіли, що допомагає виявити цукровий діабет та вчасно звернутися за допомогою.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Medicalxpress.

Розпізнати діабет на початкових стадіях розвитку завдання не легке.

Цукровий діабет – це порушення обміну вуглеводів і води в організмі, наслідком чого є порушення функцій підшлункової залози. Підшлункова залоза виробляє гормон – інсулін. Інсулін бере участь у процесі переробки цукру, а саме перетворення цукру на глюкозу. Внаслідок чого цукор накопичується в нашій крові і виводиться у великих кількостях з організму через сечу.

Якщо у людини вміст цукру (глюкози) в крові вище норми, то це може стати головною ознакою цукрового діабету. В організмі людини за вироблення інсуліну відповідають клітини підшлункової залози (бета-клітини). У свою чергу інсулін – це гормон, який відповідає за те, щоб до клітин в потрібній кількості поставлялася глюкоза.

Медики встановили, що симптомами початку розвитку діабету можуть бути блювання і нудота.

«Часті блювання і нудота в сукупності з низьким кров’яним тиском говорять про початок розвитку цукрового діабету», — зазначили лікарі.

Дні, коли трапляються епізоди з проявами таких симптомів, необхідно фіксувати. Також рекомендується вчасно звертатися за медичною допомогою.

Більш ніж у 70% випадків цукровий діабет 2-го типу починається безсимптомно, і часто діагностується, коли вже формуються відхилення, наприклад, сліпота, атеросклероз судин нижніх кінцівок.

Крім інших клінічних проявів діабету експерти виділяють сухість у роті, спрагу, часте сечовипускання, зниження маси тіла, слабкість, стомлюваність. Також на захворювання можуть вказувати шкірні прояви, наприклад, почастішали гнійничкові або грибкові захворювання.

Нагадаємо, американські вчені в ході свого недавнього дослідження прийшли до несподіваного висновку — вони знайшли підтвердження, що зубна паста може викликати цукровий діабет II-го типу. Як стверджують науковці з Техаського університету, в зубній пасті міститься діоксид титану E171, який може викликати цукровий діабет. Саме з масовим виробництвом і використанням зубної пасти і косметики, яка містить Е171, вчені пов’язують збільшення кількості захворювань на діабет.

Джерело: Народна Правда