МОЗ готує для українців онлайн-тестування на туберкульоз

За липень поточного року зареєструвано понад дві тисячі нових випадків туберкульозу

МОЗ готує для українців онлайн-тестування на туберкульоз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Міністерство охорони здоров’я розробило онлайн-тест для перевірки на туберкульоз.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на пресслужбу відомства.

Як зазначається, тест уже запущений.

“Скринінгова анкета складається з 13 питань, на які можна відповісти лише за 5 хвилин. За результатами анкетування можна дізнатися, чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз і чи рекомендовано їй додаткове обстеження”, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що результати тесту анонімні, тому будуть доступні тільки користувачу, який його пройшов.

На сайті Міністерства охорони здоров’я додають, що тільки за липень поточного року зареєстрували понад дві тисячі нових випадків туберкульозу.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що кожен четвертий житель Землі є потенційним носієм туберкульозної інфекції. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я не задоволені темпами боротьби з небезпечною хворобою. Незважаючи на те, що в минулому році кількість хворих на туберкульоз, а також померлих від нього зменшилася, експерти вважають, що країни роблять недостатні заходи для ліквідації туберкульозу в 2030 році.

Туберкульоз, нагадаємо, є інфекційною бактеріальною хворобою, що викликається мікобактерією туберкульозу, яка найчастіше вражає легені. У здорових людей інфікування мікобактеріями туберкульозу часто не призводить до появи будь-яких симптомів, так як імунна система людини “відгороджується” від бактерій. Симптомами активної форми туберкульозу легень є кашель, іноді з мокротою або кров’ю, біль у грудях, слабкість, втрата ваги, підвищена температура і нічний піт. Туберкульоз виліковний, але антибіотики слід приймати близько 6 місяців.

За даними завідувача Центру контролю за соціально небезпечними хворобами Центру громадського здоров’я МОЗ України Яни Терлеєвої, через війну на Донбасі в Україні активізувалося поширення епідемії туберкульозу.

Джерело: Народна Правда