Путін порівняв протестувальників у Москві з французькими “жовтими жилетами”

Путін пообіцяв зробити все, щоб внутрішньополітична ситуація в Росії не виходила за рамки закону

Путін порівняв протестувальників у Москві з французькими  “жовтими жилетами”
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент Росії Путін публічно відреагував на мітинги в Москві, які небезпечні для чинної влади. Він заявив, що не допустить протестів рівня “жовтих жилетів” у столиці.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Інтерфакс».

“Як ми знаємо, не тільки в Росії відбуваються події подібного роду. Я в гостях, мені незручно про це говорити, але змушений, оскільки ви ставите такі питання. Ми всі знаємо події, пов’язані з так званими “жовтими жилетами”, – сказав Путін.

Він повідомив, що за “їх підрахунками”, під час протестів “жовтих жилетах” загинули 11 людей, а 2,5 тисячі були поранені.

“Ми б не хотіли, щоб подібні події відбувалися в російській столиці, і будемо робити все, щоб наша внутрішньополітична ситуація розвивалася строго в рамках чинного закону”, – сказав він.

За словами Путіна, він не проти того, що люди виходять на мирний протест.

“Думаю, що не скажу нічого нового. Громадяни мають право на мирні, згідно з чинним законом, протести. Влади повинні забезпечити реалізацію цих прав. Але ніхто, ні влади, ні якісь групи громадян не мають права порушувати чинний закон і доводити ситуацію до абсурду яких сутичок з владою”, – повідомив Путін.

Він вважає, що на мітингах відбувається – “порушення закону”, тому “усі, хто винен у цих порушеннях, повинні бути притягнуті до відповідальності згідно з російським законом”.

Нагадаємо, рада Держдуми Росії вважає, що причиною щотижневих масових протестів у Москві є втручання іноземних держав, в тому числі США.

Ми повідомляли, що в суботу, 17 серпня, як і в попередні вихідні на проспекті Сахарова в Москві почався узгоджений мітинг КПРФ під гаслом «За чесні і чисті вибори! За владу закону та соціальні права громадян!». За даними «Білого лічильника», до 12:30 на акцію зібралися 3,6 тис. учасників, за даними поліції — близько 4 тис.

У попередню суботу, 10 серпня, в Москві під час мітингу, який проходив на проспекті Сахарова, сталися жорсткі затримання протестувальників силовиками.

Раніше російський репер Oxxxymiron розповів, що ходить на акції протесту в Москві, через те, що «НЕ хоче масових заворушень». На його думку, якщо між росіянами не з’явиться діалог, то Кремлю доведеться спостерігати вже зовсім не мирний мітинг.

Джерело: Народна Правда