Лікарі попередили про жахливі проблеми зі здоров’ям, які провокує безсоння

Безсоння пов'язане з ризиком інфаркту та інсульту.

Лікарі попередили про жахливі проблеми зі здоров’ям, які провокує безсоння
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Безсоння, є розладом функції сну, при якому у хворого спостерігається порушення фізичного і психічного самопочуття. При постійній безсонні підвищується ризик розвитку коронарних хвороб серця, інфарктів і інсультів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на EurekAlert!.

Вчені відзначають, що від безсоння страждає близько 30% населення світу. Попередні дослідження вже дозволили визначити, що безсоння пов’язане з ризиком розвитку серцево-судинних захворювань. Однак вони не дозволяли точно дізнатися, що саме безсоння було причиною розвитку хвороб, а не просто супроводжувало їм.

У ході нового експерименту учені досліджували дані 1,3 мільйона осіб. Медики застосували метод менделевської рандомізації, при якому враховуються генетичні фактори безсоння. З’ясувалося, що наявність генів, які сприяють безсонні, пов’язано з більш високим ризиком розвитку коронарних захворювань серця, інфаркту міокарда й ішемічного інсульту.

Нагадаємо, більшість з нас думають про безсоння як про нічну проблему, але насправді це проблема, яка зачіпає організм 24 години на добу. З безсонням мозок подібний до вимикача світла, який застряє в положенні «включено».

Також раніше вчені прийшли до дивного висновку — вилікувати людину від впливу депресії можна за допомогою позбавлення сну, частково або повністю.

Раніше вчені Каліфорнійського університету в Берклі дійшли висновку, що люди, які мають проблеми зі сном, відчувають себе самотніми і частіше уникають контактів з іншими людьми. У дослідженні взяли участь 18 молодих людей, які пройшли обстеження після нормального нічного сну і безсоння. Результати сканування мозку показали, що в мозку погано відпочили випробовуваних була задіяна нейронна ланцюг, що відповідає за реакцію на потенційні загрози. Інша область мозку, що забезпечує соціальні взаємодії, навпаки, виявилася менш активної.

Джерело: Народна Правда