Онкологи навчили штучний інтелект допомагати їм у діагностиці

У діагностиці раку легенів в 96% випадків результат скринінгу є хибнопозитивним

Онкологи навчили штучний інтелект допомагати їм у діагностиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У діагностиці раку легенів в 96% випадків результат скринінгу є хибнопозитивним, науковці з університету Піттсбурга і Центру раку легенів при UPMC Hillman знайшли спосіб істотно знизити кількість помилкових діагнозів, не пропускаючи жодного реального випадку онкологічного захворювання.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, дослідження було опубліковане в журналі Thorax.

Науковці використали для діагностики раку легенів штучний інтелект, здатний безпомилково відрізнити доброякісні утворення від ракових вузлів при скринінгу раку легенів.

«На першому етапі досліджень ми змогли виключити рак приблизно у третини пацієнтів, тому їм не потрібні були подальша біопсія, позитронно-емісійна томографія і ще одне КТ. Все що потрібно таким пацієнтам – прийти на планове обстеження через рік», – пояснив старший автор дослідження Девід Уїлсон.

Вілсон, Бенос і їх колеги зібрали дані КТ у 218 пацієнтів з високим ризиком розвитку раку легенів, у яких згодом було підтверджено наявність або раку легенів, або доброякісних вузлів. Потім вони перевели ці дані в алгоритм, створивши форму штучного інтелекту, який розраховує ймовірність раку. Якщо отримані дані нижче певного порогу, то модель виключає рак.

Порівнюючи оцінку моделі з фактичними діагнозами цих пацієнтів, дослідники виявили, що вони змогли б врятувати 30% людей з доброякісними вузлами від проходження додаткового тестування, не пропустивши жодного випадку раку.

За словами доктора Беноса, трьома найбільш важливими факторами визначення результату є кількість кровоносних судин, що оточують вузлик, кількість вузликів і кількість років, що минули з моменту, коли пацієнт кинув курити.

«Відомо, що навколо пухлини більше кровоносних судин, і ми вперше змогли використати ці знання для створення комп’ютерної технології, яка приймає тверде рішення, є у пацієнта рак чи ні», – розповів доктор Уїлсон.

Нагадаємо, японські науковці відкрили перспективність кави у лікуванні раку – напій здатний сповільнювати рост деяких видів ракових клітин. Зокрема кава ефективна у боротьбі проти «невразливих» типів раку простати.

Джерело: Народна Правда