Психологи розповіли, як дорослим дітям зробити своїх батьків щасливішими

Дослідження показало, що батьки, чиї діти виросли й почали жити окремо, почуваються щасливішими

Психологи розповіли, як дорослим дітям зробити своїх батьків щасливішими
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Психологи з Німеччини дійшли висновку, що батьки дорослих дітей почуваються щасливішими та менш схильні до депресії, коли нащадки починають жити самостійно.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на журнал Plus O.

Команда науковців вивчила дані 55 тисяч людей віком від 50 років, які проживають у 16 країнах Європи. Їх просили оцінити власну задоволеність життям від 0 до 10.

Психологи встановили, що батьки, чиї діти вже виросли й почали жити окремо, вважали себе на 0,02-0,56 бала щасливішими за тих, чиї діти досі жили разом із ними. Також дослідники зазначили, що шлюб “позитивно впливав на самопочуття і відсутність депресивних симптомів”.

Згідно з результатами, на відчуття щастя у літніх людей впливали загалом соціальні зв’язки. Подружжя, діти й близькі люди, з якими можна поділитися почуттями й емоціями, ставали основними факторами добробуту в літніх людей.

Нагадаємо, раніше психологи поділилися думками про основні секрети щастя – це здатність приймати те, що змінити неможливо, і зберігати баланс між складними і простими аспектами в життя. Зокрема, за словами кандидата наук в області філософії і психології Рафаели Калат, для того, щоб відчувати себе щасливим, необхідно вміти зберігати баланс між складними і простими аспектами життя, любити свою роботу та сферу діяльності.

Нагадаємо також, психологи склали портрет ідеального чоловіка. Важливими складовими чоловічої привабливості є сила і добра фізична форма. Особливо популярні чоловіки високого зросту. Однак основним моментом в оцінці привабливості чоловіка жінки назвали тіло та руки із яскраво вираженими м’язами. Психологи вважають, що тут грає роль древній механізм еволюції, який допомагає жінці підсвідомо відбирати тих партнерів з точки зору можливості мати з ними міцне і здорове потомство.

Додамо, психологи пояснили зростання агресивності у надто спекотні дні. Експерти в області медицини і психології стверджують, що спека з великою ймовірністю може спровокувати в людини прояви нетипової агресивної поведінки і виникнення фобій. Це відбувається через прискорену стомлюваність головного мозку під дією спеки, що згодом позначається не тільки на психофізичному стані, але і на якості сну, концентрації уваги і апетиті.

Джерело: Народна Правда