Туск поскаржився на пасивність Джонсона у питанні Brexit

Британський парламент так і не прийняв угоду про Brexit

Туск поскаржився на пасивність Джонсона у питанні Brexit
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Голова Європейської Ради Дональд Туск хоче від прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона “реалістичних пропозицій” щодо Brexit.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на його Twitter, Дональд Туск спонукає Бориса Джонсона оперативніше вирішувати питання з кордоном між Ірландією і Північною Ірландією.

Голова Європейської Ради Дональд Туск у вівторок, 20 серпня, заявив, що прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон не висуває реалістичних пропозицій щодо збереження прозорого кордону між Ірландією і Північною Ірландією.

“Страхувальний план” гарантує можливість уникнути “жорсткого кордону”на острові Ірландія доти, поки або якщо альтернативи не буде знайдено”, – написав він на своїй сторінці у Twitter.

“Ті, хто виступають проти “страхувального плану” і не пропонують натомість реалістичних альтернатив, за фактом підтримують відновлення кордону. Навіть якщо вони цього не визнають”, – підкреслив Туск.

Цю заяву Туск опублікував після того, як прем’єр Британії Борис Джонсон в листі, направленому до Брюсселя, закликав ЄС відмовитися від “страхувального плану” щодо кордону між Ірландією і Північною Ірландією і замінити його альтернативним рішенням. Джонсон висловив упевненість у тому, що британський парламент зможе швидко прийняти рішення щодо угоди з ЄС, якщо у ній не буде пункту про “страхувальний” план або “бекстоп”.

Великобританія готується вийти з Євросоюзу 31 жовтня 2019 року. У той же час британський парламент так і не прийняв угоду про Brexit, узгоджену минулим прем’єр-міністром країни Терезою Мей з Брюсселем. Угода була відхилена тричі палатою громад парламенту Великобританії.

Джонсон раніше неодноразово заявляв, що Великобританія в будь-якому випадку покине ЄС в обумовлені з Брюсселем терміни – 31 жовтня. У той же час він відзначав, що укладення угоди з Брюсселем є для нього пріоритетним завданням.

У Брюсселі, в свою чергу, неодноразово заявляли, що не мають наміру заново обговорювати основну частину угоди про вихід Великобританії з ЄС, в якій міститься спірний пункт про “страхувальний план”.

“Страхувальний план” або “бекстоп” спрямований на те, щоб зберегти прозорість кордону між республікою Ірландією і Північною Ірландією у разі, якщо ЄС і Великобританія не зможуть відразу досягти угоди з торгівлі. Цей план викликає критику з боку багатьох британських політиків, які вважають, що він ставить Великобританію в залежність від ЄС.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що Росія висунула президенту Європейської ради Дональду Туску звинувачення в “русофобії” після його висловлювання в Грузії, що розпад Радянського Союзу був благословенням для Центральної та Східної Європи.

Джерело: Народна Правда