Фармацевти створили універсальні ліки від застуди: що відомо

Відкриття було зроблено випадково

Фармацевти створили універсальні ліки від застуди: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Британські вчені отримали універсальні ліки від застуди замість препарату від малярії.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “mir24.tv”, хіміки з імперського коледжу Лондона замість засобу боротьби з малярійним плазмодієм відкрили ліки від застуди.

Вчені з імперського коледжу Лондона розробили препарат, який заважає різним видам вірусу-шкідника проникати до клітин організму. Причому відкриття було зроблено випадково.

Під час експерименту хіміки шукали нові способи боротьби з плазмодієм – одноклітинним патогенним мікроорганізмом, що паразитує в тканинах людини. Вони намагалися за допомогою комп’ютерних симуляцій виявити всередині нього вразливі білкові молекули.

У результаті вчені виявили речовину IMP-72, яка активно контактувала не з ферментами плазмодія, а з їх людськими аналогами.

Препарату вдалося блокувати роботу білків NMT-1 і NMT-2, які активізують застуду за допомогою зміцнення вірусних частинок усередині вже заражених клітин легенів. Таким чином вплив нової речовини запобіг зараженню інших клітин.

Для більшої ефективності вчені підвищили силу дії IMP-72 у 100 тисяч разів.

Роботу нової версії цієї речовини – IMP-1088 – успішно випробували на культурах ракових клітин, заражених популярними підвидами вірусу застуди. Тепер чекають дослідів на тваринах, а потім і на добровольцях.

При цьому вчені попереджають, що у ліків є ряд побічних ефектів.

«Їх можна приймати тільки в тому випадку, якщо ви хворієте справжньою застудою, а не чимось схожим, або ж можуть виникнути серйозні наслідки», – зазначив керівник дослідження Ед Тейт.

Застуда – одне з найпоширеніших захворювань. Універсальних ліків від нього досі пір не вдавалося створити через швидку мутації вірусу.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що медики розповіли, як вберегтися від грипу та інших гострих респіраторних захворювань.

Джерело: Народна Правда