Як перевести дитину на індивідуальну форму навчання: корисні поради

Зміни набрали чинності 20 серпня

Як перевести дитину на індивідуальну форму навчання: корисні поради
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В Україні повнолітні школярі або батьки неповнолітніх можуть обрати індивідуальне навчання. Напередодні у Міністерстві освіти оновили Положення про індивідуальну формі отримання загальної середньої освіти.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Юрліга.

Loading...

Зміни набули чинності 20 серпня.

Індивідуальне навчання в Україні

За указом Міністерства, навчальні заклади можуть організовувати кілька форм індивідуального навчання:

  • 1. Екстернатна форма – організовується для осіб, які за станом здоров’я/через проживання за кордоном/на неконтрольованій території/на лінії зіткнення не можуть відвідувати заняття і пройти оцінювання; прискорено опанували змістом навчальних предметів одного або декількох класів (рівнів повної загальної середньої освіти); самостійно оволоділи або бажають оволодіти змістом предметів; засуджені до довічного позбавлення волі.
  • 2. Сімейна або домашня форма – батьки самостійно/за допомогою педагогів організовували освітній процес з урахуванням здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду своїх неповнолітніх дітей. Батьки відповідальні за отримання освіти дітьми на рівні не нижче стандартів і можуть фіксувати навчальні досягнення в портфоліо.
  • 3. Педагогічний патронаж – можливий для дітей з малонаселених сіл, хворих дітей – навчання відбувається близько їх лікарняного ліжка; засуджених дітей; дітей-біженців.

Зазначимо, зарахування на індивідуальне навчання проводиться за звичайною схемою, тобто до початку навчального року. При цьому переклад можливий протягом навчального року, але не пізніше ніж за 3 місяці до проведення річного оцінювання (державної підсумкової атестації). Це правило не стосується педагогічного патронажу.

Ті, хто навчається за кордоном/проживає в Криму та на контрольованих територіях/на лінії зіткнення, зараховуються (переводяться) на екстернат протягом всього календарного року.

Керівник закладу освіти повинен забезпечити реалізацію індивідуальної освітньої траэктории учнів, розробити індивідуальні навчальні плани і програми розвитку (для особливих дітей), організувати консультації, надавати доступ до бібліотечного фонду, навчальної, наукової, виробничої, культурної, спортивної інфраструктури закладу освіти.

Нагадаємо, у школах України для старших класів введуть новий предмет, який допоможе школярам навчитися ефективно управляти власними фінансами.

Джерело: Народна Правда
загрузка...