ЗМІ: Кремль готує українських в’язнів до передачі Україні

Це може статися найближчими днями

ЗМІ: Кремль готує українських в’язнів до передачі Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Ще до кінця серпня Росія і Україна можуть обмінятися затриманими та засудженими особами, серед тих, кого відпустить Кремль, ймовірно будуть й українські моряки.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Коммерсантъ, посилаючись на власні джерела.

Loading...

“За його (джерела – НП) словами, списки для обміну зараз уточнюються. При цьому, за його даними, в Україну можуть повернутися не тільки затримані минулої осені в Керченській протоці українські моряки. Співрозмовник “Коммерсантъ” в оточенні президента України стверджує, що домовленість про обмін була досягнута після першої телефонної розмови президентів РФ і України, яка відбулася 11 липня”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що обмін може відбутися вже до кінця цього місяця. Співрозмовник видання уточнив, що йдеться про всіх українських моряків, затриманих Росією в ході керченського інциденту минулої осені.

“При цьому він допустив, що крім моряків Україні можуть бути передані і інші особи.
Чи розглядається питання передачі Києву засудженого режисера Олега Сенцова, засудженого в Росії до 20 років в’язниці за звинуваченням у тероризмі, співрозмовник відповісти не зміг”, – пише видання.

Разом із тим, співрозмовник не побажав уточнити, кого РФ передасть українська сторона.

Нагадаємо, наприкінці липня, адвокат українців Микола Полозов заявив, що затриманих в Керченській протоці українських моряків можуть відпустити до жовтня під особисте поручительство уповноваженого Верховної ради з прав людини Людмили Денисової.

За його словами, у Слідче управління ФСБ РФ вже відправлені письмові гарантії того, що обвинувачені в порушенні російського кордону продовжать брати участь в судових та слідчих діях після їх повернення на батьківщину.

А тим часом в Росії відпустили українського політичного в’язня, якого незаконно засудили за участь в організації «Правий сектор». Роман Терновський, якого в 2018 році в Росії засудили на два роки колонії, вже в Україні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...