22 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Іменини у Антонія, Юліана, Іоанна, Іакова, Алексія, Димитрія, Леонтія, Петра, Марії

22 серпня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 22 серпня, відзначається Міжнародний день пам’яті жертв актів насильства на основі релігії або переконань – International Day Commemorating the Victims of Acts of Violence Based on Religion or Belief.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, пам’ятна дата була встановлена Генеральною Асамблеєю ООН тільки в травні 2019 року.

Loading...

Прикладів, коли люди ставали жертвами насилля на основі релігії або переконань у історії багато: гоніння на християн в Стародавньому Римі, жорстокість християнських лицарів по відношенню до мусульман під час хрестових походів, протистояння між католиками і протестантами. Яскравими прикладами актів насильства над мирними жителями на основі релігії та переконань стали дії бойовиків “Ісламської держави” (раніше ІГІЛ) в Сирії, напади на мечеті в Новій Зеландії, напади на християн в Шрі-Ланці.

Нова Зеландія

22 серпня в Україні: яке сьогодні свято

22 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Шрі-Ланка

22 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Засновуючи нову пам’ятну дату, Генеральна Асамблея ООН закликала всі державні та неурядові організації, представників усіх релігійних конфесій згадати про постраждалих і загиблих людей, які стали жертвами насилля на основі релігії та переконань.

У своїй резолюції ООН засудила будь-які прояви насильства на основі релігії та переконань, як у людини, так і стосовно її власності, житла, культурних цінностей, храмів, шкіл і т. д.

Також у цей день відзначається:

  • День пам’яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні своїх службових обов’язків – за роки не залежності в Україні загинули понад тисячу правоохоронців, які були на посту.
  • Пам’ять апостола Матвія – замінив Іуду Іскаріота. Всього один раз згадується ім’я святого в апостольській книзі – коли проводилися вибори замість апостола Іуди за пропозицією Петра. Матвіїв день вважається за повір’ями дуже небезпечним – до коров’ячого вимені можуть присмоктуватись змії і висмоктати все молоко. У цей день особливо ретельно потрібно стежити за худобою, а по можливості, не випускати її назовні.
  • День катання по веселці
  • День дубової бочки

Нагадаємо, 21 серпня відзначався Міжнародний день пам’яті та вшанування жертв тероризму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...