Філарет-Епіфанію: якщо не вірите в Бога, то хоча б майте совість

Епіфаній направив Ощадбанку лист з проханням закрити рахунок Київської Патріархії

Філарет-Епіфанію: якщо не вірите в Бога, то хоча б майте совість
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Глава ліквідованої Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликав предстоятеля Православної церкви України Єпіфанія відкликати лист до “Ощадбанку” і не втручатися у справи УПЦ КП.

Про це йдеться у відкритому листі Філарета до Єпіфанія, опублікованому на сайті ліквідованої УПЦ КП, передає НАРОДНА ПРАВДА.

За словами Філарета, Єпіфаній направив “Ощадбанку” лист з проханням закрити рахунок Київської Патріархії. Він наполягає, що з 20 червня 2019 року Епіфаній не є предстоятелем Київської патріархії, тому ні рішення, ні постанови Священного Синоду ПЦУ не мають жодного стосунку до Київської патріархії.

“Тому прошу Вас відкликати свій лист в Ощадбанк про закриття рахунку Київської патріархії і надалі не втручатися у справи УПЦ Київського Патріархату. Не руйнуйте Церкву, яка була створена великими трудами і скорботами, але не Вашими. Побійтеся Бога! Якщо Ви в Нього не вірите, то майте хоча б людську совість!”, – додав Філарет.

Нагадаємо, нещодавно Філарет дав інтерв’ю російському пропагандистському телеканалу «Россия24», у якому заявив, що незгодний із змістом Томосу, наданого Україні. Крім того, він заявляє, що його нібито обманули як митрополит Епіфаній так і екс-президент Петро Порошенко.

Нагадаємо також, в Окружний адміністративний суд Києва надійшло клопотання від УПЦ КП з проханням заборонити владі столиці вчиняти дії щодо передачі в користування об’єктів нерухомого майна «Київського патріархату» іншим особам.

Пізніше глава Православної церкви України Епіфаній розповів, чому Священний Синод залишив почесного патріарха Філарета у складі єпископату ПЦУ, попри його ворожу позицію.

“Ми не будемо уподібнюватися Російській православній церкві, яка знищує людину, яка говорить проти, оступилася… Ми не будемо йти цим руйнівним шляхом”, – зазначив глава ПЦУ.

До слова, предстоятель Православної церкви України (ПЦУ), митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що розколу в ПЦУ немає, а є окрема думка однієї особи – почесного патріарха Філарета. Про це він заявив журналістам після хресної ходи духовенства і вірян ПЦУ з нагоди 1031-річчя хрещення Київської Русі – України та молебню за Україну в Києві.

Джерело: Народна Правда