Лікарі розповіли, які небезпечні хвороби може спровокувати хронічне недосипання

Підвищений кров'яний тиск і рівень холестерину є одними з можливих наслідків недостатнього відпочинку

Лікарі розповіли, які небезпечні хвороби може спровокувати хронічне недосипання
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Хронічне недосипання загрожує серцевими захворюваннями, збільшенням ваги, і навіть змінами у ДНК.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Medikforum.

Професор медицини сну Пол Грінграс (Paul Gringras) провів експеримент, щоб встановити, що відбувається з тілом людини під дією недосипання.

За його словами, підвищений кров’яний тиск і рівень холестерину також є одними з можливих наслідків недостатнього відпочинку.

«Ті, хто не висипається, частіше страждають на серцеві захворювання, або додають у вазі», – заявив Грінграс.

Він додав, що ті, хто спить менше шести годин, мають більш високий ризик розвитку ішемічної хвороби серця, у них більш високий кров’яний тиск і вищий рівень холестерину.

Більше того, за словами Грінграса, недосипання також негативно впливає на ДНК.

«Але наша ДНК і те, як наше тіло знає, що з нею робити, насправді схильні до змін з боку зовнішніх чинників – що ми їмо, чи палимо ми, наскільки ми напружені і як ми спимо. Хоча поганий сон не змінює наш фактичний код ДНК, він впливає на епігенетичні сигнали, які контролюють роботу наших генів, і саме це може мати негативний вплив на наше повсякденне життя», – пояснив професор.

Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, за результатами дослідження шотландських вчених, звичка пізно лягати спати негативно впливає на психіку людини. 

Нагадаємо, що нейробіолог з Наукового центру сну при Каліфорнійському університеті в Берклі Метью Уокер провів дослідження про те, скільки годин сну на добу необхідно людині. Він дійшов висновку, що сон протягом 8-9 годин на добу допомагає запобігти передчасній смерті. 

Джерело: Народна Правда