Медики вигадали, як затримати розвиток хвороби Альцгеймера

Світло і звук допомагають в боротьбі з хворобою Альцгеймера

Медики вигадали, як затримати розвиток хвороби Альцгеймера
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені з Каліфорнійського університету в США відкрили ліки, які можуть перемогти хворобу Альцгеймера. За словами вчених, одна з головних особливостей даного захворювання — накопичення в мозку так званого білка бета-амілоїду, який викликає масову загибель клітин мозку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється в журналі Cell.

Loading...

Кілька років тому неврологи з Массачусетського технологічного інституту показали, як вони можуть значно зменшити амілоїдні бляшки, що спостерігаються у мишей із хворобою Альцгеймера, просто піддаючи тварин впливу мерехтливого світла з певною частотою.

В рамках нового дослідження нейробіолог Чи-Хуей Цай і його колеги виявили, що зорова стимуляція з частотою 40 герц (циклів у секунду) викликає мозкові хвилі, відомі як гамма-коливання в зорової корі. Вважається, що ці мозкові хвилі сприяють нормальним функцій мозку, таким як увага і пам’ять. Також попередні дослідження показали, що у пацієнтів з хворобою Альцгеймера цей процес порушений.

Після тижні щоденного прослуховування години таких клацань піддослідні тварини могли швидше знаходити підводний платформу і розпізнавати раніше побачені об’єкти порівняно з гризунами, які не отримували таких стимулів.

Автор дослідження додав, що використання 40-герцовой стимуляції як світлом, так і звуком дало ще кращі результати по зменшенню β-амілоїдних бляшок і збільшення імунної активності клітин.

Медики продовжують дослідження, щоб зрозуміти, яким чином сенсорна стимуляція і виникають гамма-хвилі провокують всі ці результати, проте на даний момент очевидно, що до яких-небудь побічних ефектів лікування не привело. У майбутньому вчені хочуть випробувати подібний експеримент на людях.

Дослідники також планують протестувати лікування на мишах з більш вираженими симптомами, щоб побачити, чи можна звернути назад дегенерації нейронів після її початку. Вони також почали першу фазу клінічних випробувань світлової та звукової стимуляції.

Нагадаємо, американські вчені з’ясували, що гормон ситості, відомий під назвою холецистокінін, сприяє зменшенню ризику розвитку хвороби Альцгеймера – важкої форми деменції, що не піддається лікуванню і призводить до смерті.

Джерело: Народна Правда
загрузка...