Що буде з курсом гривні восени: експерти дали неочікуваний прогноз

По гривні можуть вдарити: сезонна активність імпортерів, погіршення ситуації на світових фінансових ринках, проблеми з транзитом газу, може впасти ціна на залізну руду

Що буде з курсом гривні восени: експерти дали неочікуваний прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У короткостроковій перспективі значних ризиків для курсу гривні немає. В умовах гнучкого обмінного курсу на котирування можуть вплинути: зміни умов торгівлі, зниження цін на експортні товари. У разі необхідності регулятор  буде продавати валюту.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Мінфін взяв кілька коментарів щодо курсу гривні у експертів.

Так, Наталя Шишацька (начальник управління казначейства Банку Форвард) каже, що восени на зниження курсу гривні може вплинути сезонне збільшення активності імпортерів. При цьому, фінансовий експерт вважає, що цей фактор буде істотним:

“Ми очікуємо досить велику виручку від аграріїв і металургійної промисловості, що має згладжувати сезонну активність. Тому я очікую, що курс буде триматися у тому ж коридорі, що і зараз”.

Юрій Прозоров (президент Українського товариства фінансових аналітиків) вважає, що є два крайніх варіанти зміни валютного курсу:

“Перший – це ревальвація до 20 гривень за долар. Це можливо при реалізації «казкового» сценарію — має відбутися швидке відкриття ринку землі з її продажем тільки за гривню та створенням такого фінансового інструменту як «земельний бон». При таких умовах в країну прийде величезна кількість валюти”.

Однак він зазначив, що в результаті ревальвації істотно зросте ВВП у доларовому еквіваленті – зростуть виплати за зовнішніми боргами минулих років. Це, за словами Прозорова, запобіжник, який не дасть істотно зміцнюватися гривні.

Експерт підкреслює, верхня планка курсу — близько 31 гривні за долар. Якщо національна валюта буде ще дешевше, то це стане невигідно іноземним інвесторам, які купували довгострокові ОВДП.

“Швидше за все буде реалізований «середній» сценарій зміни курсу гривні: незначна девальвація в межах 27,5-28,5 грн. за долар”, – упевнений він.

Сергій Наумов (голова правління Піреус Банку) пояснює, що інвестори приходять в Україну і вкладають гроші в довгострокові зобов’язання – це хороша тенденція, наступний крок — корпоративне інвестування.

При цьому він додає, що “українська економіка — все одно, що будинок на піску”, незважаючи на зміцнення гривні, фундаментального нічого не сталося. Інвестори дуже чутливі до того, що відбувається в глобальному світі.

“В Україні яскраво виражена сезонність. Коли аграрії витрачають гроші, йде приплив доларів. Коли починається опалювальний сезон, ми стаємо сильно залежні від імпортної складової, необхідно купувати газ. Повинні бути хеджуючі фактори, які, з одного боку, дозволять залучити валюту в країну, а з іншого — згладити ситуацію у разі виникнення великого попиту на валюту. Ми дивимося на перспективи досить позитивно, але, без змін в економіці, я думаю, нас буде кидати з боку в бік”, – говорить Наумов.

Олексій Блінов, головний економіст Альфа-Банку вважає, що:

“Варто очікувати суттєвий ефект дедоларизації економіки. Відбувається заміщення валютного боргу на внутрішньому ринку гривнею. Тепер фінансові установи менше зацікавлені у валютних депозитах. Це призведе до профіциту валюти в банках”.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України анонсував збільшення мінімальних зарплат в 2020 році.

Джерело: Народна Правда