Супрун навчила українців боротися з посттравматичним синдромом

Людям з ПТСР дуже важливо знайти безпечне середовище і підтримку

Супрун навчила українців боротися з посттравматичним синдромом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям про ПТСР – посттравматичний стресовий розлад і дала поради, як боротися з цією хворобою.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона написала на власній сторінці у Facebook.

“Прокидатися серед ночі і намагатися вихопити з-під подушки автомат. Ховатися під ліжко, коли чуєш новорічні феєрверки. Трястися від страху та відрази, коли відчуваєш ті ж духи, які були у насильника. Напиватися, аби не повертатися подумки до підвалу з тортурами або навіть в ненависну школу. Це – посттравматичний стресовий розлад”, – пояснила вона.

Супрун розповіла, що ПТСР – це хронічне порушення психічного стану, який може розвинутися після травматичної події. Близько 8% чоловіків і 20% жінок, які пережили травматичні події, мають ПТСР.

Глава МОЗ перерахувала людей, у яких може проявлятися даний розлад:

Супрун навчила українців боротися з посттравматичним синдромом

Супрун також навела кілька прикладів, як може проявлятися ПТСР. Наприклад, це постійні думки про травматичному подію або ж життя в повній бойовій готовності.

“Така людина миттєво займається, дратується, турбується і переживає думками про власну безпеку. Тривожність може проявлятися в порушенні сну, уваги або мати фізичне відображення: запори, нетравлення, гіпертонус м’язів або тахікардія”, – йдеться в повідомленні.

Супрун зазначила, що є кілька способів лікувати ПТСР, але жоден з них не є вичерпним і універсальним.

“Людину, у якого діагностували ПТСР, слід запевнити, що вона не божевільна, і це пройде. Спеціаліст – психотерапевт, психіатр, соціальний працівник, кваліфікований працювати з травмованими людьми, – повинен надати інформацію про ПТСР і його подолання, краще в письмовій формі” , – підкреслила вона.

Глава МОЗ порадила знайти групу підтримки і створити безпечне середовище, щоб позбутися від тригерів травматичних спогадів. При цьому лікування ПТСР включає і медикаменти, які виписують лікарі при необхідності.

Нагадаємо, раніше очільниця Міністертва охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як краще заготовити на зиму фрукти, щоб максимально зберегти вітаміни і корисні властивості дарів літа. Супрун не радить варити варення, а закликає підійти до заготівель на зиму творчо, технічно і з користю для здоров’я.

Джерело: Народна Правда