У МВФ прокоментували відмову українського регулятора затвердити кандидатів у наглядові ради

У фонді зазначили, що українське законодавство вимагає, щоб НБУ офіційно затвердив кандидатури в наглядові ради банків.

У МВФ прокоментували відмову українського регулятора затвердити кандидатів у наглядові ради
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Нацбанк зобов’язаний проводити ретельну і незалежну оцінку кандидатів у наглядові ради державних банків України.

Таку заяву зробили в Міжнародному валютному фонді після того, як НБУ відхилив кандидатури до наглядових рад Ощадбанку і Укрексімбанку, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Обов’язком НБУ є проведення ретельногї та незалежної оцінки, яка включає застосування професійного судження про те, чи є кандидати в наглядові ради кваліфікованими і чи відповідають вони всім юридичним вимогам”, – повідомили в МВФ.

Також наголошується, що міжнародні партнери України – представники МВФ, Світового банку і ЄБРР – рішуче підтримують реформу управління державними банками, що є важливим кроком у поліпшенні роботи банківської системи України та її економіки в цілому.

У фонді зазначили, що українське законодавство вимагає, щоб Національний банк України (НБУ) офіційно затвердив кандидатури в наглядові ради банків.

“Ми підтримуємо обов’язки НБУ в цій області”, – резюмували в МВФ.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) не погодиться на зниження тарифів на блакитне паливо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що шансів немає. Гройсман зазначає, що умова про підвищення ціни на газ було погоджено ще 10 років тому попередньою владою при прем’єрстві Юлії Тимошенко.

Раніше Міжнародний валютний фонд оприлюднив Меморандум про фінансову допомогу Україні за нової 14-місячної програми stand-by.

Додамо, Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з МВФ на умовах програми Stand-ByArrangement (SBA), яку Рада директорів МВФ прийняв 18 грудня 2018 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...