Ендокринологи розповіли про фактор, який провокує діабет у жінок

Підвищувати ризик діабету здатні малорухливий спосіб життя, наявність ожиріння, високий холестерин або тиск.

Ендокринологи розповіли про фактор, який провокує діабет у жінок
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Дослідження показують, що одним з факторів ризику розвитку діабету 2-го типу може виступати стрес на роботі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, такі висновки за підсумками багаторічних спостережень зроблені ендокринологами з Франції.

Loading...

Протягом 22 років учені спостерігали за більш ніж 70 тисячами жінок, які працювали у різних умовах. Ще на початку дослідження близько 24% дівчат зізналися, що регулярно стикаються зі стресом на робочому місці. В результаті дослідження у понад 4,1 тисячі учасниць експерименту виявили ознаки діабету.

Цукровий діабет 2 типу виникає, коли в тілі не виробляється достатньої кількості інсуліну або організм стає менш чутливий до дії гормону. За однією з теорій, “гормон стресу” кортизол також може змінювати чутливість організму до інсуліну.

Також при розвитку зазначеного захворювання провокуючим фактором може бути не тільки стресова робота. Підвищувати ризик діабету здатні малорухливий спосіб життя, наявність ожиріння, високий холестерин або тиск. Вище ймовірність постраждати від проблем зі здоров’ям у тих, хто має генетичну схильність, або у людей старше 45 років.

Нагадаємо, британські медики розповіли, що допомагає виявити цукровий діабет та вчасно звернутися за допомогою. Цукровий діабет – це порушення обміну вуглеводів і води в організмі, наслідком чого є порушення функцій підшлункової залози. Підшлункова залоза виробляє гормон — інсулін. Інсулін бере участь у процесі переробки цукру, а саме перетворення цукру на глюкозу. Внаслідок чого цукор накопичується в нашій крові і виводиться у великих кількостях з організму через сечу.

Також, американські вчені в ході свого недавнього дослідження прийшли до несподіваного висновку — вони знайшли підтвердження, що зубна паста може викликати цукровий діабет II-го типу. Як стверджують науковці з Техаського університету, в зубній пасті міститься діоксид титану E171, який може викликати цукровий діабет. Саме з масовим виробництвом і використанням зубної пасти і косметики, яка містить Е171, вчені пов’язують збільшення кількості захворювань на діабет.

Джерело: Народна Правда
загрузка...