Медик дав прості поради по збереженню здоров’я суглобів

Лікар спростував поширені в народі міфи про користь холодцю для суглобів

Медик дав прості поради по збереженню здоров’я суглобів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Проблеми з суглобами  хоч і асоціюються зі старінням, можуть виникати і розвиватися протягом багатьох років задовго до похилого віку. Лікар Олександр М’ясников розповів, які заходи допоможуть зберегти суглоби здоровими.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише  Medikforum.

Loading...

Зазвичай вважається, що для суглобів дуже шкідливо їсти багато солі. Але доктор М’ясников зауважив, що шкідливий вплив солі на суглоби перебільшено. Також, стверджує фахівець, суспільна думка додала на користь для суглобів деякі страви – різноманітних заливні і холодці, які (як вважається) забезпечують суглоби колагеном і іншими цінними для них речовинами.

«Якщо ви думаєте, що можете нічого не робити, а тільки їсти холодець, заливне і жирний суп, це лише призведе до зайвої ваги. Через неї в свою чергу розвивається гострий артрит: вага тисне на суглоб, і він починає сплющуватися », – застеріг доктор М’ясников.

Лікар зазначає, що хрящ не забезпечується кров’ю, а харчується навколосуглобною рідиною. Щоб таке харчування було повноцінним, потрібно в першу чергу рухатися.

“Саме брак рухової активності губить суглоби переважної більшості людей”, –  переконаний Олександр М’ясников.

За його словами, виконання простих вправ, які займають 10 хвилин в день, вже дає ефект профілактики артрозу.

Також серед факторів, що провокують появу суглобових захворювань, фахівець виділив інфекції – наприклад, на стан суглобів можуть згубно впливати псоріаз, гепатит, хламідіоз. Крім того, суглобам шкодять повторювані рухи. За це причини доктор М’ясников вважає абсолютно не корисним біг – замість бігу він рекомендує практикувати інтенсивну ходьбу.

Медик дав п’ять рекомендацій, які допомагають довше зберегти суглоби здоровими:

  • Не допускати зайвої ваги або позбутися від нього;
  • Уникати довгої нерухомості, щодня робити вправи;
  • Правильно розподіляти навантаження і не перевантажувати якийсь один суглоб;
  • Не навантажувати суглоби через біль (наприклад, під час тренувань);
  • За тривалого болю в суглобах обов’язково звертатися до лікаря.

Нагадаємо, вчені провели ряд експериментів і з’ясували, що включивши в раціон певні фрукти можна зменшити біль і запалення при артриті. Фахівці пояснили, чому людям, що страждають даним захворюванням, корисно включити в раціон такі фрукти.

Також, лікарі розповіли, які вітаміни необхідні для здоров’я жінки. Жіноче тіло представляє з себе структуру, яка вимагає певного набору вітамінної бази для того, щоб нормалізувати функціонування організму. Адже недолік вітамінного комплексу відбивається не тільки на організмі, але і на зовнішності дівчини, наприклад, погане якість шкіри, випадання волосся, ламкість нігтів. Все це дуже важливо для кожної жінки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...