У бригадах “швидких” більше не буде лікарів: влада готує революційні зміни

В бригадах швидкої допомоги до 2025 року зникнуть лікарі

У бригадах “швидких” більше не буде лікарів: влада готує революційні зміни
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В постанову про роботу екстреної медичної допомоги внесені зміни, отже, в бригадах швидкої” тепер будуть працювати парамедики і екстрені медичні техніки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляють в прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

“Кабінет міністрів України вніс зміни в постанову “Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги “. Протягом перехідного періоду – до 2025 року – запроваджені нові стандарти у роботу екстреної медичної роботи. Насамперед мова йде про базову складі бригади екстреної медичної допомоги ( ЕМД), в яку будуть входити парамедик і екстрений медичний технік”, – йдеться в повідомленні.

Згідно документу, зміниться склад бригад екстреної медичної допомоги і з’явиться поняття “бригади парамедиків”.

Такі бригади будуть працювати спільно з лікарськими та фельдшерськими бригадами екстреної медичної допомоги. Ці три види бригад будуть працювати до 2025 року.

В 2025 році склад всіх бригад екстреної медичної допомоги буде відповідати єдиному стандарту. Всі фельдшери з медицини невідкладних станів і медичні сестри, які зараз працюють у бригадах екстреної медичної допомоги, повинні пройти перенавчання і отримати кваліфікацію “парамедики”. Парамедик – це фахівець, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі та своєчасно транспортує потерпілого в лікарню.

Повідомляється, що зміни торкнуться також і водіїв, які працюють в бригаді екстреної медичної допомоги.

До 2025 року всі водії зобов’язані отримати кваліфікацію “екстрений медичний технік”. Екстрений медичний технік – це людина без медичної освіти, але зі спеціалізованою підготовкою. Вони допомагають лікарям і парамедикам надавати професійну медичну допомогу хворим.

Для поліпшення роботи бригади в подальшому будуть залучатися лікарі медицини невідкладних станів. За рішенням керівника центру екстреної медичної допомоги в роботі бригади зможуть також брати участь додаткові медичні працівники, а також стажери, студенти-практиканти, лікарі-інтерни, лікарі-резиденти та інші особи, які пройшли підготовку за домедичної допомоги і полувшие підтверджуючий документ.

Моз нагадує, що професії «парамедики» і «екстрений медичний технік» були введені наказом Мінекономрозвитку від 26 жовтня 2017 року №1542 «Про затвердження Зміни № 6 до національного класифікатора України ДК 003:2010». Кваліфікаційні вимоги були затверджені наказом Моз № 918. (із змінами).

Нагадаємо, з початку осені 2018 року в якості пілотного проекту у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській і Херсонській областях, а також у Києві запровадили єдину електронну систему «Централь 103» для оптимізації роботи екстреної допомоги і скорочення часу прибуття «невідкладних» за викликом.

Джерело: Народна Правда