Уповноважена з прав людини в РФ раптово вилетіла в Україну

В останні дні активно обговорюється тема обміну ув'язнених між Україною і Росією, ЗМІ навіть повідомляли, що країни домовилися обміняти ув'язнених за формулою «33 на 33»

Уповноважена з прав людини в РФ раптово вилетіла в Україну
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

З Москви в Київ вилетіла уповноважений з прав людини Російської Федерації Тетяна Москалькова.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на посольство Росії в Україні повідомили ЗМІ.

Loading...

Так, “Інтерфакс-Україна” повідомляє про те, що Москалькова прилетіла до Києва в ніч на 23 серпня. У той же час про мету візиту поки нічого не відомо.

Відзначимо, напередодні Telegram-канал “360” писав, що між Україною і Росією на 28-29 серпня призначений обмін. Видання процитувало захисника адвоката Ігоря Свінціцького, який заявив, що його підзахисний – колишній боєць спецпідрозділу «Беркут» Олександр Саттаров доставлений в Службу безпеки України і проходить юридичні процедури оформлення обміну.

Одночасно з цим голова Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайло Федотов заявив, що “обмін утримуваними між РФ і Україною повинен йти за принципом “всіх на всіх”:

«Обмін можливий, як тільки буде прийнято політичне рішення й знайдені юридичні оформлення. Більш конкретно я нічого сказати не можу, тому що наша рада не займається деталями цього процесу. Але ми з 2014 року виходимо з позиції: всі утримувані особи повинні бути повернуті за принципом “всіх на всіх”. Це принцип».

Російські ЗМІ зверталися за коментарем до директору департаменту інформації і друку Міністерства закордонних справ РФ Марії Захарової, але та заявила, що володіє інформацією по обмінам утримуваних осіб між Україною і Росією, але поділитися нею не може.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова, яка раніше анонсувала швидке повернення додому 24 військовополонених моряків, яких незаконно утримує Росія, уточнила, що саме вона мала на увазі. За її словами, вона має інформацію про те, що проводяться переговори про повернення моряків в рамках виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...