В мережі з’явилось фото наслідків радіоактивного вибуху у РФ зі супутника

В мережі з’явилось фото наслідків радіоактивного вибуху у РФ зі супутника
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У мережі з’явилися знімки зі супутника, на яких видно наслідки радіаційного вибуху на військовому полігоні у Архангельській області. Зокрема, виявлені пошкоджені плавучі платформи, які були використані при невдалих випробуваннях.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Радіо Свобода.

Журналісти опублікували супутникові знімки компанії Maxar. На них зображено ймовірне місце вибуху ракети, який стався під час невдалих випробувань у Неноксі, у Архангельській області.

На знімках видно сильні пошкодження тестових платформ, до яких призвів вибух.

В мережі з’явилось фото наслідків радіоактивного вибуху у РФ зі супутника
Знімок місця вибуху

На думку ресурсу, примітним є те, що на знімках, зроблених 12 серпня одна з платформ перебувала за 3,8 км від узбережжя, на знімках 18 серпня – біля берега.

В мережі з’явилось фото наслідків радіоактивного вибуху у РФ зі супутника
Знімок місця вибуху

Раніше, 8 серпня близько Ненокса, де знаходиться ракетний полігон, на якому проходять випробування балістичних ракет для атомних підводних човнів, прогримів вибух і стався викид радіації.

Міноборони РФ повідомило, що на полігоні в Архангельській області стався вибух під час випробування рідинного реактивного двигуна. Одночасно з цим глава «Росатому» Олексій Лихачов, коментуючи ПП при випробуваннях, заявив, що на військовому полігоні в Архангельській області проводилися випробування «нового спецвироби». Таку назву в російському оборонно-промисловому комплексі дається всім розробкам, які мають відношення до озброєнь.

Цікаво, що The New York Times з посиланням на розвідку писала, що вибух міг бути пов’язаний з крилатою ракетою з ядерної енергоустановкою «Буревісник».

Reuters пише, що вибух і радіаційний викид на півночі Росії, при якому загинули співробітники «Росатому» і Міноборони, могли статися під час випробування крилатої ракети з ядерною установкою, про яких президент РФ Володимир Путін заявляв у минулому році.

За інформацією екстрених служб, вибух на військовій базі в Архангельській області, міг стати причиною підвищення рівня радіації. Повідомлення викликало паніку у місцевих жителів. Влади проводити евакуацію не планують.

Пізніше прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що інформацію про радіації в результаті вибуху на полігоні в Архангельській області нібито поширюють провокатори.

Джерело: Народна Правда