Медики назвали зайву вагу одним з найголовніших канцерогенних факторів

Ожиріння набагато підвищує ризик пухлин кишечника, нирок, підшлункової залози, яєчників, ендометрія і стравоходу

Медики назвали зайву вагу одним з найголовніших канцерогенних факторів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені з’ясували, що великі обсяги зайвої ваги збільшують ризик пухлин в два рази більше, ніж це здавалося. Дослідники вважають, що небезпека ожиріння в плані розвитку пухлин масштабно недооцінюється.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Medikforum.

Loading...

По ступеню канцерогенності з усіх шкідливих факторів і звичок ожиріння поступається лише курінню, як показала робота вчених з Міжнародного агентства онкологічних досліджень. Його автори вважають, що небезпека ожиріння в плані ризику раку вкрай недооцінюється світовим співтовариством. Зокрема, люди з ожирінням більш ніж в два рази частіше стикаються з пухлинами, ніж це було прийнято вважати раніше, причому саме з причини великих обсягів зайвої ваги.

Зокрема, ожиріння значно підвищує ризик пухлин кишечника, нирок, підшлункової залози, яєчників, ендометрія і стравоходу. Дослідження показало, що ймовірність виникнення злоякісних утворень цих органів і частин тіла набагато вища за ожиріння, ніж оцінювалося раніше. Між тим якщо людині добре відома небезпека куріння, то про аналогічні ризики, пов’язані з ожирінням, багато хто з нас нічого не знають.

І якщо у світі не існує такого поняття, як милі і чарівні курці, то «милих і чарівних» товстушок скільки завгодно. Люди дуже сильно недооцінюють небезпеку зайвої ваги, обмеживши її зайвим тиском на кістки і перенапруженням нервової системи. І ось тепер з’ясовується, що ожиріння загрожує куди більш серйозними наслідками.

Раніше повідомлялося, що у людей з епізодичною мігренню 3 або більше чашок кави з кофеїном в день можуть спровокувати головний біль в той же або на наступний день, згідно з новим дослідженням Медичного центру Бет-Ісраель Диаконисс, Бригама і Жіночої лікарні і Гарвардської школи громадського здоров’я їм. Т. Х. Чана.

Нагадаємо, лікар-невролог Олена Гайворонська перерахувала симптоми головного болю, при яких потрібно терміново звертатися до медичної установи. За словами лікаря, у більшості випадків головний біль не несе небезпеки, але деякі симптоми вимагають негайного звернення до лікаря.

Джерело: Народна Правда