Ортопеди розповіли про особливу небезпеку звичного офісним працівникам симптому

Нерідко «синдром жорсткої шиї» викликаний серйозними причинами.

Ортопеди розповіли про особливу небезпеку звичного офісним працівникам симптому
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Сильний біль в шиї відчував, мабуть, практично кожен. Не обов’язково для цього потрапляти в ДТП або мати аномальні хребці. Неправильна організація робочого місця, малорухлива робота, високі фізичні навантаження – ось звичайні речі, від яких шия починає спочатку поскрипывать, а потім хворіти.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РУБЕЖІ ЗДОРОВ’Я

Вимушена неприродна поза голови стає причиною перевантаження розгинальних м’язів шиї, адже в середньому голова дорослої людини важить 4,5–5,5 кг. Не меншої шкоди м’язам шиї завдає і звичка розмовляти по телефону, притискаючи його плечем до вуха. Травмувати м’язи можна також займаючись спортом або під час рухливих ігор. Дуже часто причиною скутості шийного відділу хребта є хронічний стрес.

Полегшити стан допомагають мазі, креми і гелі з розігріваючим або, навпаки, охолоджуючим дією. До складу перших, як правило, входять камфора, евкаліптова, олія та терпентинова олія, до складу друге – ментол. Зменшать біль і нестероїдні протизапальні препарати. Позитивний вплив нададуть та седативні засоби, спеціальні корсети для підтримання постави, використання ортопедичних подушок, які забезпечать правильне положення голови під час сну.

Коли потрібно йти до лікаря

В більшості випадків цей неприємний симптом не несе небезпеки для здоров’я. Проте бувають ситуації, коли біль в шиї не можна залишати без уваги і потрібно обов’язково звернутися до лікаря. Лікарі вивчать стан вашого хребта і головного мозку: зроблять рентген, комп’ютерну томографію або МРТ, – перевірять, чи не занадто напружені м’язи шиї, плечей, верхньої частини спини (можливо проходження електроміографії – вимірювання активності м’язів з допомогою електрода).

Наприклад, коли даний симптом супроводжується різким підвищенням температури тіла, головним болем, світлобоязню, висипаннями на шкірі, нудотою і блювотою, тоді потрібно не зволікати і викликати швидку медичну допомогу. Адже такі симптоми характерні для менінгіту, який часто супроводжується ригідністю потиличних м’язів.

Ще одне серйозне захворювання, яке може викликати скутість і біль, – шийний спондильоз (остеохондроз), який пацієнти нерідко називають артритом шиї. При даному захворюванні сильні болі зазвичай виникають тільки у вертикальному положенні тіла, а як тільки людина лягає, його стан помітно поліпшується.

Нагадаємо, вчені провели ряд експериментів і з’ясували, що включивши в раціон певні фрукти можна зменшити біль і запалення при артриті. Фахівці пояснили, чому людям, що страждають даним захворюванням, корисно включити в раціон такі фрукти.

Джерело: Народна Правда