У В’ятровича створили ролик про творця гімну України до Дня Незалежності

В цьому році виповнюється 180 років з дня народження Чубинського

У В’ятровича створили ролик про творця гімну України до Дня Незалежності
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

До Дня Незалежності України Інститут національної пам’яті представив відеоролик про автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського.

Як повідомляють представники Інституту, в цьому році Україна відзначила 180-річчя з дня народження відомого фольклориста, етнографа і громадського діяча Чубинського, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Більшості він відомий як автор тексту Державного Гімну «Ще не вмерла Україна», але для своїх сучасників Чубинський був насамперед невтомним дослідником українських звичаїв, традицій, культурної спадщини народу.

«Цей рік багатий на ювілеї історичних особистостей, які допомогли українцям утвердитися як нації. Імена Івана Мазепи, Симона Петлюри і Степана Бандери досі для імперської Росії є уособленням вільного українського духу. Павло Чубинський також належить до цієї когорти. Його сім томів «Трудов этнографическо-статистической экспедиции в Западно-русский край» переконливо показали самобутність українського народу в той час, коли Росія намагалася переконати, що українців як таких ніколи не було, немає і бути не може». Вони зберегли історичну пам’ять і дали грунт для національного відродження і самоутвердження, яке почалося в часи Української революції 1917-1921 років», – зазначив керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Як повідомляється, ролик створили спільно з Bober Film Studio в рамках кампанії «Люди епохи», куди також увійшли роботи про Людмилу Старицьку-Черняхівську, Євгена Сверстюка, Симона Петлюру, Івана Мазепу і до 1000-річчя початку князювання Ярослава Мудрого.

Нагадаємо, День Незалежності 2019 традиційно відзначають в столиці 24 серпня, однак у цьому році парад відбувся без військової техніки. Урочисті заходи на Майдані пройшли вранці 24 серпня.

Заходи з нагоди відзначення 28-ї річниці незалежності України відбулися на головній площі Києва. Парад у новому форматі, марш ветеранів АТО, флешмоб і концерт пройшли на Майдані Незалежності 24 серпня.

Джерело: Народна Правда