Макрон переконує Трампа дозволити торгівлю іранським “чорним золотом”

Президент Франції вже обговорив цю ініціативу з міністром закордонних справ Ірану

Макрон переконує Трампа дозволити торгівлю іранським “чорним золотом”
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент Франції Еммануель Макрон запропонував  президенту США Дональду Трампу дозволити Ірану продавати нафту.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Bloomberg з посиланням на французького та американського чиновників.

Як зазначає видання, Макрон звернувся до Трампа з проханням дозволити Ірану торгувати нафтою протягом обмеженого періоду часу в обмін на повернення Тегерана до переговорів щодо дотримання Спільного всеосяжного плану дій (СВПД).

Також від Ірану потрібно виконання ще низки зобов’язань: йдеться про дотримання умов існуючої ядерної угоди, пошуки шляхів зниження напруженості в Перській затоці, а також повернення до переговорів з приводу ракет, регіональних проблем і плану на період після 2025 року, коли термін дії ядерної угоди закінчиться.

За даними агентства, Макрон вже обговорив цю ініціативу з міністром закордонних справ Ірану Джавадом Заріфі.

Однак неназваний високопоставлений американський чиновник визнав цей план невдалим.

Нагадаємо, в  2018 році Дональд Трамп ввів нищівні санкції проти Ірану і спробував укласти нову угоду щодо ядерної програми Ірану, але ключові союзники і інші партнери, включаючи Францію, протистояли спробі США ізолювати Тегеран.

Додамо, що  в червні  президент США Дональд Трамп пригрозив Ірану «руйнуванням», якого той раніше ніколи не бачив», якщо дійде до військового протистояння.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що він і президент Ірану Хасан Рухані домовилися шукати умови для відновлення діалогу з іранського ядерного питання.Макрон продовжить переговори з іранською владою та іншими зацікавленими сторонами про «участь у зниженні напруженості, пов’язаної з іранською ядерною проблемою».

 

Джерело: Народна Правда