Педіатр розповіла, як у дитсадках мають стежити за харчуванням і дозвіллям

За загальноприйнятими нормами, у залежності від віку дитини, в добу вона повинна отримувати близько 1700 калорій

Педіатр розповіла, як у дитсадках мають стежити за харчуванням і дозвіллям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Усім батькам слід особисто проконтролювати харчування і рівень фізнавантажень в дитсадку, в який вони віддали своє чадо. Ознайомитися з меню на тиждень і переглянути приблизний розклад дня батьки можуть прямо біля входу в кімнату, де займаються діти, але краще самому спробувати і побачити своїми очима.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомила лікар-педіатр Валентина Антонова, передає НАРОДНА ПРАВДА.

«У садочках меню спочатку складають разом з медичним працівником, щоб їжа була збалансованою, корисною і досить ситною, але в той же час не надмірно жирною. Однак батькам все одно варто проявити пильність і подивитися, що і як їсть їх чадо. Найчастіше завідувачі, нянечки і виховательки з задоволенням показують батькам діток сніданки й обіди і навіть пригощають ними, щоб вони були впевнені: їхні діти їдять якісну, смачну, нежирну і не пересмажену їжу», – сказала медик.

Зазначимо, що за загальноприйнятими нормам, у залежності від віку дитини, у добу вона повинна отримувати близько 1700 калорій.

Медики рекомендують розподілити калорійність страв таким чином, щоб близько 25% з вищеназваної кількості калорій припадало на сніданок і вечерю, 30 – 40% – на обід, 10 – 15% на полуденок, ну а ввечері батьки повинні додатково погодувати дитину (не пізніше ніж за півтори години до сну і не раніше, ніж через 2 години після вечері) – легкою другою вечерею. Це може бути стаканчик йогурту чи пряник з чаєм, або якісь ягоди-фрукти.

Нагадаємо, фахівці розповіли, які зустрічаються шкідливі звички у дітей і що з ними робити. Дуже важко знайти дорослу людину чи дитину, у якого зовсім немає шкідливих звичок. Приміром, деякі мами і тата «грішать» пристрастю до нікотину, алкоголю, надмірно солодкої, жирної їжі. Для малюків раннього і дошкільного віку характерні такі небажані дії, як ссання пальців, колупання в носі, і т. д.

Також, шведські вчені дослідили, що причиною дитячих депресій можуть стати кишкові розлади. Наявність коліту або хвороби Крона в дитячому віці є небезпечним для психічного здоров’я. До такого висновку прийшли дослідники з Швеції проаналізувавши інформацію про 6 400 дітей.

Джерело: Народна Правда