Супрун розповіла, як правильно вживати фрукти з максимальною користю для здоров’я

Фрукти дуже корисні, але як і в багатьох речах тут має бути міра

Супрун розповіла, як правильно вживати фрукти з максимальною користю для здоров’я
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун продовжує руйнувати міфи – цього разу, вона розповіла, як вживати фрукти, щоб отримати максимальну користь.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це вона написала на власній сторінці у Facebook.

МІФ. Фрукти треба їсти до обіду

Порада, яку часто можна зустріти на сторінках глянцевих жіночих видань. Начебто після 14:00 вживання фруктів призводить до підвищення вмісту цукру в крові та уповільнення метаболізму. Через це існує ризик набрати зайву вагу.

Будь-яка їжа, що містить вуглеводи, може підвищувати рівень цукру в крові. Але немає жодних доказів того, що рівень цукру підвищується швидше до 2-ї години дня, ніж будь-який інший час доби. Тому немає причини відмовлятись від фруктів в другій половині дня з остраху набрати зайві кіло.

МІФ. Фруктів можна їсти скільки завгодно

Фрукти дуже корисні, але як і в багатьох речах тут має бути міра. Фрукти також містять цукор – фруктозу чи цукрозу. Фрукти корисніші за солодощі, бо крім цукру містять ще вітаміни, актиоксиданти та клітковину, і багато води. Проте якщо ви з’їсте кілограм груш чи винограду – ризикуєте отримати не лише забагато калорій, але й здуття.

МІФ. Фрукти потрібно їсти на порожній шлунок та не змішувати з основним прийомом їжі

У цього міфу є два аргументи: вживання фруктів з їжею уповільнює травлення, що призводить до появи дискомфорту та здуття, та зменшує їхню користь.

Наша травна система більш ніж готова перетравлювати й поглинати поживні речовини з фруктів, незалежно від того чи ви з’їли їх натще чи разом з їжею. Наукових доказів, що споживання фруктів окремо від їжі впливає на травлення, не існує. Навпаки, вітамін С та кислоти, яких багато у фруктах, допомагають засвоювати залізо та інші мікроелементи із їжі.

“Отже, немає специфічного часу чи правил для всіх, коли можна чи не можна їсти фрукти. Проте треба пам’ятати, що всі ми різні, а отже норма вживання фруктів, як і овочів, у кожного своя. Бо навіть корисним не можна зловживати”, – пише Супрун.

За її словами, важливо обирати стиглі не зіпсовані фрукти, які мають бути ретельно вимиті. Кісточки і шкірки краще не їсти.

Супрун розповіла, як правильно вживати фрукти з максимальною користю для здоров’я

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун розповіла українцям про ПТСР – посттравматичний стресовий розлад і дала поради, як боротися з цією проблемою.

Джерело: Народна Правда