Трамп: членство Великобританії в ЄС заважало їй співпрацювати зі Штатами

Ми маємо намір укласти дуже значну торговельну угоду - більшу, аніж ми будь-коли мали із Великою Британією, - Трамп

Трамп: членство Великобританії в ЄС заважало їй співпрацювати зі Штатами
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент США Дональд Трамп висловив підтримку наміру Великої Британії залишити Європейський Союз та пообіцяв прем’єр-міністру країни Борису Джонсону велику торгову угоду після Brexit.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Reuters, таку заяву Трамп зробив перед зустріччю із британським прем’єром у рамках саміту “Великої сімки” у Франції.

За словами глави Білого Дому, членство в Європейському Союзі гальмувало розвиток відносин між Вашингтоном та Лондоном.

«Ми маємо намір укласти дуже значну торговельну угоду – більшу, аніж ми будь-коли мали із Великою Британією. Невдовзі для цього не буде жодних перепон, не буде якоря навколо щиколотки, а це те, що вона до цього мала. У нас будуть хороші торговельні перемовини і йтиметься про великі цифри», – зазначив Трамп.

Крім того, за його словами, Джонсон – саме той прем’єр-міністр, який здатний вивести Британію з Євросоюзу.

Своєю чергою, Борис Джонсон заявив, що торгові переговори зі США будуть жорсткими, але на американському ринку є величезні можливості для бізнесу Британії.

Нагадаємо, раніше президент Європейської ради Дональд Туск і прем’єрміністр Великої Британії Боріс Джонсон посварилися через взаємні звинувачення у ймовірності Brexit без укладення угоди з ЄС. Туск сказав, що Джонсон ризикує увійти в історію як «містер без угоди», але британський прем’єр відповів, що саме Туск стане “містером Brexit без угоди”.

Нагадаємо також, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон попередив європейських лідерів на саміті країн “Великої сімки” у французькому Біарріці, що Лондон на свій розсуд скоротить розмір відступних за вихід країни з Євросоюзу з 39 до 9 млрд фунтів стерлінгів в разі “жорсткого” Brexit.

А тим часом президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, в ході якої обговорив подальший розвиток українсько-британських двосторонніх відносин, зокрема, після виходу Великобританії зі складу ЄС.

Джерело: Народна Правда