Японія посварилась з Південною Кореєю через маневри поблизу спірних островів: подробиці

Токіо вимагає припинення військових навчань біля Такесіми

Японія посварилась з Південною Кореєю через маневри поблизу спірних островів: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Японія висловила протест проти військових навчань біля островів Такесіма (Токто), на які претендує Токіо та вимагає їх припинення.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на агентство Kyodo.

Loading...

“Такесіма – споконвічні території Японії. Проведення військових навчань там абсолютно неприйнятно. Це заслуговує крайнього жалю, і ми рішуче вимагаємо зупинити”, – заявив представник уряду Японії.

Південнокорейські військові почали проведення щорічних дводенних навчань у островів Такесіма, які перебувають під контролем Південної Кореї у неділю, 25 серпня.

Острови Такесіма в Японському морі є предметом суперечки між Токіо і Сеулом.

Нагадаємо, раніше Японія включила чотири російських острови Курильської гряди в розділ маршруту пронесення олімпійського вогню на Олімпійських Іграх 2020 року. У ньому відзначені оспорювані у Росії острови Південних Курил, які віднесли до префектурі Хоккайдо.

У Росії запанікували через “присвоєння” Японією частини Курильських островів, які на сайті Олімпійських ігор 2020 року відзначені як японська територія. Вони зображені на карті країни, яка опублікована на сайті Олімпійських ігор – 2020. Карта з російськими територіями у складі Японії доступна в розділі маршруту олімпійського вогню. Кунашир, Ітуруп, Шикотан і Хабомаї “зарахували” до японської Хоккайдо.

Нагадаємо також, раніше лідери Японії та Південної Кореї домовилися працювати над новим, більш жорсткими санкціями щодо Північної Кореї. Сіндзо Абе і президент Південної Кореї Мун Чже домовилися в кулуарах Східного економічного форуму в російському місті Владивосток.

Абе та Мун заявили, що вони закликають Раду Безпеки Організації Об’єднаних Націй прийняти резолюцію, що передбачає введення щодо Пхеньяна «жорстких санкцій, в тому числі припинення поставок нафти».

Джерело: Народна Правда
загрузка...