Дієтологи пояснили, як нічний прийом їжі шкодить організму

Переїдання в нічні години веде до істотного набору ваги

Дієтологи пояснили, як нічний прийом їжі шкодить організму
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Сучасні дієтологи підтвердили класичне харчове правило.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Elle”, спеціалісти з харчування розповіли про шкоду нічних трапез для організму.

Навіть ті, хто дуже ретельно ставиться до свого харчування, часто дозволяють собі одну маленьку слабкість – пізню вечерю. Саме ця похибка в ретельно продуманому меню може стати фатальною. Не випадково багато радянських дієтологів пропагували одну просту істину: не їсти після 18:00. Це правило не універсальне, але вченими дійсно доведено, що саме переїдання в нічні години веде до істотного набору ваги.

Вночі, як правило, людина спить, організм налаштований на стан спокою, і раптово в шлунок потрапляє яловичий стейк з картоплею фрі і салат, политий червоним вином. Практично сплячий кишечник намагається з усіх сил, але, на жаль, не в змозі впоратися з таким обсягом їжі. Їжа не перетравлюється належним чином, не всмоктується в стінки тонкого кишечника, а в товстому – піддається впливу патогенної мікрофлори, що призводить до утворення токсинів. Організм страждає, загальне самопочуття залишає бажати кращого. Більш того, надлишок вуглеводних продуктів в нічний час призводить до високого викиду інсуліну, процес перерозподілу цукру в печінці і жировій тканині порушується і відбувається відкладення жиру в організмі.

Але не всім потрібно строго обмежувати себе вечорами. Кілька років тому ізраїльські вчені провели дослідження і з’ясували наступне: люди, які вечеряють після 20 годин, часто скидають зайві кілограми швидше, ніж ті, хто вважає за краще снідати і не їсти після 18 годин.

Треба зауважити, що ті, хто вечеряє перед сном, зазвичай пропускають сніданок і їдять не так вже й багато протягом дня. Тобто калорійність пізньої вечері не перевищує енергетичну цінність денного раціону. Простіше кажучи, якщо ви не встигаєте поснідати, то можете пересунути вечерю на кілька годин пізніше без шкоди для фігури. Але важливо пам’ятати, що перед сном корисно їсти продукти з низьким глікемічним індексом (цільнозерновий хліб, каші і зелені яблука), щоб уникнути стрибків інсуліну і спокійно заснути.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що білкова дієта на тиждень дозволить втратити зайві кілограми без голоду та нанесення шкоди організму, а її ефективність просто вражає.

Джерело: Народна Правда