Дієтологи розповіли про простий спосіб запобігти інсульту та інфаркту

Останні дослідження ламають стереотипи

Дієтологи розповіли про простий спосіб запобігти інсульту та інфаркту
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Медики радять вживати яйця для боротьби з серцево-судинними захворюваннями.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “РЗ”, дослідження показало, що яйця позитивно впливають на стан здоров’я людини.

Про користь і шкоду яєць сперечаються вже досить давно. Багато лікарів не рекомендують їх вживати через наявність холестерину. Але в двох останніх дослідженнях було виявлено, що яйця не підвищують ризик серцево-судинних захворювань і навіть можуть захистити від них.

Перше дослідження вивчало вплив вживання яєць на людей, які страждають на діабет з високим ризиком серцевих захворювань та інсульту. В експерименті брали участь 128 осіб. Протягом трьох місяців половина учасників їла по 12 яєць на тиждень, а інші – 1-2 яйця в тиждень. При цьому обидві групи дотримувалися дієти, яка виключала насичені жири, такі як вершкове масло, замінюючи їх більш здоровими мононенасиченими і поліненасиченими, які містяться в авокадо і оливковій олії.

Після закінчення експерименту лікарі не виявили суттєвої різниці в самопочутті, а також підвищення рівня поганого холестерину у людей в обох групах.

В іншому дослідженні були вивчені харчові звички 416 000 чоловік (середній вік – 50 років), які не страждали серцево-судинними захворюваннями і діабетом, а також стежили за своїм здоров’ям протягом дев’яти років. Дослідники виявили, що люди, які їли по яйцю щодня, на 18% рідше піддавалися ризику інфаркту, і на 28% у них зменшувався ризик інсульту, в порівнянні з тими, хто не їв яєць.

Одним з пояснень може бути той факт, що яйця містять здорові поживні речовини, такі як фолат і омега-3 жирні кислоти.

Таким чином, останні дослідження однозначно свідчать про те, що їсти яйця корисно.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що діабетикам і людям з алергією на продукти їсти яйця не рекомендується. Однак якщо ці захворювання не заважають, то яйця слід вживати регулярно.

Джерело: Народна Правда
загрузка...