У NASA показали шикарний знімок із телескопу Hubble

Туманність знаходиться на відстані 10 тисяч світлових років від Землі

У NASA показали шикарний знімок із телескопу Hubble
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Вчені американського космічного агентства NASA показали, як виглядає планетарна туманність, яка знаходиться в сузір’ї Центавра на відстані 10 тисяч світлових років від Землі. Знімок об’єкта NGC 5307 зроблений за допомогою телескопа “Хаббл”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА,   на сайті обсерваторії повідомили, що знімок дозволяє заглянути в майбутнє нашого  Сонця.

Планетарні туманності – це останні етапи життя зірок, схожих на наше Сонце. В кінці життя подібні зірки перетворюються на червоних гігантів. Життя зірок підтримується завдяки ядерному синтезу, який відбувається в їхньому ядрі і виробляє енергію. Ці сили можуть підірвати зірку, але її сила тяжіння перешкоджає цьому.

В кінці життя червоних гігантів ці сили стають розбалансованими. Без необхідної кількості енергії, ядро ​​вибухає, а зовнішні оболонки розлітаються в космосі. В результаті виходить об’єкт, на зразок того, що представлений на знімку: “кокон” з зовнішніх оболонок, який оточує білого карлика.

У NASA показали шикарний знімок із телескопу Hubble

Нагадаємо, раніше автоматична обсерваторії Hubble зробила приголомшливий знімок системи Eta Carinae, на фото можна побачити яскраві спалахи навколо подвійної зірки в сузір’ї Кіля, яке знаходиться в 7 500 світлових роках від Землі. Спалахи, які видно на фото — це наслідки потужного вибуху, який доходить до нас з 1838 року.

Нещодавно фізики вловили на Землі сліди фотонів вражаючих енергій, які прилітають з Крабовидної туманності. Крабоподібна туманність має нейтронну зірку, вона утворилася близько тисячі років тому, коли в 6500 світлових років від нас вибухнула наднова (SuperNova). Японсько-китайський проект Tibet AS-gamma фіксує фотони вражаючих енергій, що перевищують 100 трильйонів електронвольт (еВ), які прилітають до нас з цієї туманності. Видання зазначає, що середній фотон видимого випромінювання несе енергію близько 2,5 еВ, а масивні альфа-частинки, що утворюються в ході ядерного розпаду, — до 10 мільйонів еВ.

Джерело: Народна Правда