100 днів президента Зеленського: перші підсумки роботи

29 серпня ВР прийме новий уряд

100 днів президента Зеленського: перші підсумки роботи
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Сьогодні, 27 серпня, виповнюється рівно 100 днів президентства Володимира Зеленського. Головний підсумок перших днів роботи нового президентства – безпрецедентна перемога на виборах, яка дозволяє партії “Слуга народу” сформувати монобільшість.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі видання “Страна“.

Стосовно інших перемог перших 100 днів президентства Володимира Зеленського, то тут вже все не так барвисто і однозначно.

Ситуація на Донбасі

Військово-силовий і дипломатичний блоки зараз знаходяться в прямому підпорядкуванні гаранта, оскільки президент поки не може керувати Кабінетом міністрів, стара Верховна Рада минулого скликання не приймає його закони, ведучи відвертий саботаж.

Автор матеріалу зазначає, що люди Володимира Зеленського керують Генеральним штабом, командують Операцією об’єднаних сил та СБУ, президент направив своїх представників на Мінські переговори.

Незважаючи на обіцянки про те, що на Донбасі вщухне стрілянина, люди продовжують вмирати. Не допомогло навіть “хлібне перемир’я” – воно знизило напруженість боротьби, але обстріли тривають.

З позитивного: почали відведення військ у Станиці Луганській (розведення у Станиці входить в попередні домовленості в Нормандському форматі).

Одночасно з цим повідомлялося про те, що готується новий обмін полоненими.

Москалькова знову хоче українців міняти на українців

Корупція

Володимир Зеленський, як і інші кандидати, обіцяв боротьбу з корупцією. Автор матеріалу зазначає, що в Україні ведеться перерозподіл спадщини Порошенка – схеми колишнього президента ативно перебирають на себе олігарх Ігор Коломойський, а також близькі до нього народні депутати Ради Хомутинник і Геллер.

“Смотрящіми” в енергетиці були люди від Кононенка, тепер від Коломойського. На митниці також нові і “свої” люди – приміром, на західній Україні потоки прибирає до рук друг Зеленського – Ілля Павлюк. У Харкові тіньовим керівником штабу “Слуги народу” на виборах був екс-прикордонник Вадим Слюсарев.

Правоохоронна система

При Зеленскому, йдеться в статті, намітилося позитивне зрушення щодо згортання репресивної машини, яка розгорнулася при Порошенку – суди почали скасовувати утримання під вартою для ряду фігурантів гучних політичних справ.

“Це дозволило зробити рішення Конституційного суду від 25 червня, який постановив, що СІЗО – не єдина міра для обвинувачених у державній зраді, підтримці тероризму або замаху на территоральну цілісність України. Справа в тому, що в каденцію Порошенка справи за цими статтями заводилися десятками. В тому числі і за пости в соцмережах з критикою дій української армії на Донбасі або за статтю з описом перетворень в Криму після анексії”, – стверджує автор статті.

Також у матеріалі негативно оцінюється провал боротьби з радикалами: “Незважаючи на те, що Зеленський отримав підтримку більш, ніж 70% населення, він за перші сто днів так і не розпочав роботу по припиненню вуличного свавілля радикалів, яких наплодили спецслужби Порошенка. При тому, що СБУ вже знаходиться під контролем людини Зеленського Баканова. С14, “Братство”, “Демсокира” та інші підгодовані СБУ організації продовжують проводити свої силові акції”.

Свобода слова

Видання нагадує слова глави Офісу президента Андрія Богдана про те, що команді Зеленського не потрібні журналісти як посередники для спілкування з суспільством. Автор статті розцінює це як позитивний момент: “Таке ставлення припускає, що влада перестане  тиснути на ЗМІ та їхніх власників, фабрикувати кримінальні справи проти неугодних журналістів, намагатися закрити опозиційні медіа або “віджати” їх у свою користь”.

При цьому не варто забувати, що восени нова Рада може істотно розширити законодавчу базу, яка дозволить закривати неугодні телеканали і блокувати інтернет-сайти.

Справи проти Порошенка

У перші 100 днів роботи Володимира Зеленського звели 12 кримінальних справ, в яких фігурує екс-президент і його оточення. Заявником по більшості з них виступає відомий юрист Андрій Портнов. Найвідоміші і справи, які активно розслідують: покупка на підставну особу телеканалу “Прямий” і продаж заводу “Кузня на Рибальському” (належав Петру Порошенку та його соратнику Ігорю Кононенку).

Також є справи про відправку українських моряків в Керченську протоку, узурпацію судової влади, махінації на ринку електроенергії.

“Мінуси”: екс-президенту так і не вручили підозру, його процесуальний статус – “свідок”.

Нагадаємо, до першої сесії нового парламенту залишилися лічені дні, але ніхто з упевненістю не береться сказати, яким буде склад Кабінету міністрів України при президенті Володимирі Зеленському. Але навіть у цій непростій ситуації можна прогнозувати, у кого є шанс продовжити роботу, але вже в умовах нової адміністрації, а також чиїм інтересам будуть підігравати нові чиновники.

Джерело: Народна Правда