Крах гривні та зростання цін на продукти: економісти дали прогноз на осінь

Прогноз невтішний

Крах гривні та зростання цін на продукти: економісти дали прогноз на осінь
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Фахівці попереджають про осіннє послабшання гривні, а також зростання цін на необхідні товари.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на сюжет “ТСН”, українцям потрібно готуватися витрачати більше на товари та послуги першої необхідності вже восени.

Вже всередині вересня фахівці прогнозують послаблення національної валюти, і курс поповзе вгору. На кінець року очікують 27-28 гривень за “зелений”. Та поки Нацбанк свідчить, що ціни в Україні йдуть донизу і знизив рівень інфляції до 6,3 відсотків.

Цієї осені найбільш по гаманцю українців вдарить вартість картоплі. Вона вдвічі вища, ніж торік.  Усе тому – що цього року бульба не вродила. Однак у вересні ціни на картоплю будуть найнижчими – 12-13 гривень за кілограм.

Схожа ситуація і з цибулею. Зараз кілограм торгують по 12-13, а то й 16 гривень. У мішках – по 10.

Решта городини – морква, капуста зросли в ціні на 7-8 відсотків порівняно з минулим роком. А от гречка знову битиме цінові рекорди. Адже крупи посіяли на 60 відсотків менше, ніж торік. Кілограм коштуватиме 25-30 гривень. Здорожчає і цукор.

А от пшениця вродила більше, ніж торік – 72 мільйони тонн. Однак хліб щороку дорожчає на 22-23 відсотки і цей рік не виняток.

Ще одна стаття сімейного бюджету – збори дитини до школи. Хоча цього року шкільну форму скасували, переважна більшість шкіл залишили так званий діловий стиль – світлий верх і темний низ. А ще рюкзак і канцелярія. Зібрати дитину в школу обійдеться у 4-5 тисяч.

Але разом з кінцем канікул, осінь змушує пригадати і про комунальні платіжки. Фахівці уже попереджають, що в цілому вони зростуть на 15-20%.

Першою подорожчає вода. Адже вона залежить від електроенергії. А відповідно до нового закону про ринок електроенергії, водоканали мають закупити електрики наперед зі 100-відсотковою передоплатою.

“Вже зараз чимало водоканалів у піковому стані, тому що в них немає коштів розплатитися, з ними не укладають договори, не надають електроенергію”, – розповів Олександр Сергієнко, експерт ЖКГ.

Поки що дешевий газ стане дорогим в опалювальний сезон, як в Україні, так і в Європі.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що на думку експертів, після значного зміцнення гривні, восени 2019 року відбудеться зростання курсу, долар подорожчає.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...