Мені не подобається: нардеп від “Слуги народу” прокоментував мовний закон

Потрібно перетворити примус в заохочення

Мені не подобається: нардеп від “Слуги народу” прокоментував мовний закон
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Ігор Кривошеєв, який став народним депутатом за списками партії “Слуга народу” розповів про своє ставлення до мовного закону.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сьогодні”, новообраний нардеп від президентської партії Ігор Кривошеєв вважає, що мовний закон відміняти недоцільно.

Loading...

Прийнятий 25 квітня Верховною Радою і підписаний 15 травня діючим тоді президентом Петром Порошенко закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” не потрібно скасовувати або переглядати.

Про це розповів колишній КВК-ник Ігор Кривошеєв, який пройшов до Верховної Ради за списком “Слуги народу”.

Коментуючи питання про ставлення до пропозицій своїх колег про перегляд мовних квот і норм закону про державну мову, Кривошеєв нагадав, що українська – це єдина державна мова.

“Я розмовляю українською, хоча насправді моя рідна мова, якою я розмовляв у дитинстві з батьками, це все ж була російська. Проте, українську мову я вивчив уже в школі, продовжив розмовляти українською в університеті, вільно спілкуюся і українською, і російською. Однак, наш державна мова – українська. І мені здається, що її має бути трохи більше, трохи більше у Києві. Мені, як людині, яка приїхала з Заходу, перше, що кидається в очі, це дуже багато російської мови у Києві. Я не кажу, що це погано, це не заборонено. Але мені б хотілося, щоб трохи більше звучало української. Зробити це примусом не вийде. Це потрібно робити більш елегантно, це повинна бути ідея, а не примус”, – вважає обраний нардеп.

На уточнююче питання, чи потрібно переглядати мовний закон, Кривошеєв додав:

“Я не впевнений, що треба переглядати. Треба подивитися саме на примусові моменти. Мені здається, треба не змушувати, а заохочувати. Якщо можна перетворити примус в заохочення, напевно, це краще зробити. Якщо ми говоримо про те, що треба просто скасувати цей закон, ну, напевно, мені така ідея не подобається”.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що команда президента Володимира Зеленського планує створити в Україні державний російськомовний телеканал, який буде транслюватися на весь світ.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...