Супрун пояснила, чим небезпечний туберкульоз і як його ідентифікувати

Туберкульоз - це небезпечна хвороба, що передається по повітрю.

Супрун пояснила, чим небезпечний туберкульоз і як його ідентифікувати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Голова МОЗ Уляна Супрун повідомила, в чому головна небезпека туберкульозу і як вчасно виявити хворобу.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я повідомила, що кожна людина, хвора на туберкульоз, не знає про свій діагноз і не звертаються за медичною допомогою.

Підступність хвороби в тому, що хвора людина може не знати про неї і за рік заразити ще 10-15 осіб. Однак, туберкульоз в більшості випадків виліковний. Тому дуже важливо розпізнати хворобу на ранніх стадіях і вчасно почати лікування.

Супрун пропонує перевірити свій ризик захворіти на туберкульоз пропонують за допомогою зручного тесту від Центру громадського здоров’я України. Скринінгова анкета є анонімною і включає в себе 13 питань. При цьому важливо розуміти, що онлайн-тест не замінить консультацію сімейного лікаря.

Також в. о. міністра охорони здоров’я розповіла про симптоми туберкульозу – тривалий кашель, який не припиняється більше 2 тижнів, різка втрата ваги, нічна пітливість, слабкість. В Україні під контролем знаходяться 34 966 пацієнтів з туберкульозом. Щороку від туберкульозу вмирають близько 3700 українців, щодня – близько 10 пацієнтів.

Тому не варто відкладати візит до лікаря, якщо є підозри або перші симптоми. При необхідності лікар призначить додаткове обстеження.

Супрун пояснила, чим небезпечний туберкульоз і як його ідентифікувати

Нагадаємо, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звернула увагу на те, що користь картоплі залежить від способу її приготування, а сам овоч є надзвичайно корисним з-за високого вмісту калію, фосфору, клітковини.

Також, глава Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун продовжує руйнувати міфи – на цей раз, вона розповіла, як вживати фрукти, щоб отримати максимальну користь.

Джерело: Народна Правда