Трагедія 2 травня в Одесі: проти Парубія відкрили справу

У ДБР відкрили справу про причетність Парубія до масових вбивств людей у ​​Одесі 2 травня

Трагедія 2 травня в Одесі: проти Парубія відкрили справу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Державному бюро розслідувань відкрили три кримінальні провадження проти екс-спікера, а нині новообраного депутата від партії “Європейська солідарність” Андрія Парубія у справі масового вбивства людей в одеському Будинку профспілок 2 травня 2014 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідні документи опубліковані в телеграм-каналі юриста Андрія Портнова.

Парубій звинувачується в тому, що в 2014 році організував створення підконтрольних йому громадських угруповань. За його вказівкою вони влаштовували в Одесі масові заворушення. На той момент він обіймав посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

У матеріалах кримінального провадження повідомляється, що екс-спікер мав відношення до трагедії в Одесі 2 травня 2014 року. Що злочинні угруповання з його вказівкою вчинили терористичний акт.

“Парубій А. В. в 2014 році, займаючи посаду секретаря РНБО, з метою організації масових заворушень, організував створення підконтрольних йому цивільних угруповань, які діяли на території Одеської області, які діючи за вказівкою останнього чинили масові заворушення, що супроводжувалися насильством над особами, опором представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, які використовувалися як зброя та спричинили тяжкі наслідки”, – йдеться в матеріалах кримінального провадження.

Також повідомляється, що підконтрольні Парубію угруповання порушували законодавчо встановлені правила обігу зброї, боєприпасів і вибухових речовин. Їх прямо звинуватили в здійсненні теракту 2 травня 2014 року.

“Це розслідування буде маркером для нових правоохоронців та нової соціологічної реальності. Всі винні мають бути засуджені до тривалих термінів позбавлення волі, щоб в нашій країні більше ніхто і ніколи не ризикнув здійснювати масові вбивства заради влади і наживи”, – зазначив Портнов.

Трагедія 2 травня в Одесі: проти Парубія відкрили справу Трагедія 2 травня в Одесі: проти Парубія відкрили справу Трагедія 2 травня в Одесі: проти Парубія відкрили справу Трагедія 2 травня в Одесі: проти Парубія відкрили справу

Нагадаємо, 2 травня в Одесі через протистояння між проукраїнськими і проросійськими активістами загинули 48 людей — шість з них у центрі міста від вогнепальних поранень, а 42 з-за пожежі в Будинку профспілок на Куликовому полі.

Розгляд судових справ і розслідування кримінальних проваджень йде за оцінками міжнародних спостерігачів вкрай повільно. Дев’ятнадцять проросійських активістів були виправдані у вересні 2017 року, двох з них заарештували за іншими звинуваченнями. Ще чотири проросійських активістів визнали себе винними у масових заворушеннях та отримали умовні терміни. У суді розглядається справа проти проукраїнського активіста, якого звинувачують в умисному вбивстві і посягання на життя співробітника правоохоронних органів.

Джерело: Народна Правда