В один клік: в Україні ввели оформлення пенсій онлайн

Ми кардинально змінюємо технологію обслуговування громадян, - Капінус

В один клік: в Україні ввели оформлення пенсій онлайн
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На початку серпня Пенсійний фонд України зробив оформлення пенсій простішим – тепер виплати можна оформити “в один клік” через веб-портал електронних послуг відомства.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сьогодні.

Електронне оформлення пенсій дасть змогу літнім людям почати отримувати виплати лише після одного відвідування сервісного центру, за умови, що раніше заява та всі необхідні документи було подано через веб-портал електронних послуг Фонду.

“Головне завдання, яке перед нами стоїть – поліпшити обслуговування відвідувачів Фонду, мінімізувати витрати часу на оформлення пенсій і людський фактор. З цією метою ми ввели нову автоматизовану систему призначення пенсій, яка сама визначає найбільш вигідні умови для одержувача. Ми кардинально змінюємо технологію обслуговування громадян. Раніше людині, щоб призначити пенсію, потрібно було приходити до Фонду кілька разів. Послуга в “один дотик” – це лише одне відвідування установи для того, щоб забрати пенсійне посвідчення”, – розповів голова правління Фонду Євген Капінус на презентації проекту.

При цьому важливо, що нова система не замінює собою оформлення пенсій за старим методом, це альтернативний варіант, який має полегшити життя літнім людям.

В уряді зазначають, що наступний крок впровадження системи “Е-пенсія” – створення мобільного додатку, який дасть змогу отримувати доступ до ресурсів веб-порталу електронних послуг Фонду з мобільних пристроїв.

Нагадаємо, заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко раніше повідомила, що до страхового стажу включаються тільки ті місяці, коли людина (або організація, де вона працювала) сплатила внески на пенсійне страхування — єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Якщо такий внесок не був сплачений за якийсь з місяців, то цей місяць у страховий стаж не входить.

Нагадаємо також, демографічна криза і масова еміграція населення можуть призвести до того, що незабаром кількість працюючих і пенсіонерів в Україні зрівняється. При такій статистиці соціальні виплати будуть мінімальними. Врятувати ситуацію можуть недержавні пенсійні фонди.

Джерело: Народна Правда