Коли депутатів можуть позбавити недоторканності: у Зеленського озвучили дату

Депутати хочуть ввести дві правових підстави для позбавлення статусу нардепа - це кнопокадвство і прогули

Коли депутатів можуть позбавити недоторканності: у Зеленського озвучили дату
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Партія “Слуга народу” має намір внести зміни до Конституції України, при цьому мова не йде про 465 правок, про яких ЗМІ заявляли раніше.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву в коментарі “Обозревателю” зробив представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

“Коли я говорив про 465, то мав на увазі 465 законодавчих актів та змін до законів, серед яких є і зміни в Конституцію. Першочерговими є близько 10”, – уточнив він.

Так, за його словами, пріоритетними правками до Конституції були визначені зменшення кількості народних депутатів до 300 і введення двох правових підстав для позбавлення статусу нардепа – це кнопокадвство і прогули.

Крім того, народні депутати голосуватимуть за зняття депутатської недоторканності. Руслан Стефанчук каже, що законопроект хочуть прийняти уже в перший день роботи ВР IX скликання, тобто сьогодні, 29 серпня.

Перше засідання нової Ради: що відбувається у парламенті

“У нас є достатньо процесуально-процедурних підстав, щоб цей законопроект був проголосований”, – заявив Стефанчук, уточнивши, що депутати залишитися без недоторканності зможуть лише з 2020 року.

Як повідомлялося раніше, крім організаційних питань, а також основного питання про створення коаліції і призначення прем’єр-міністра України на першій сесії Верховної Ради 9 скликання партія «Слуга народу» хоче також зробити ряд кадрових призначень — вони стосуються призначення генерального прокурора України та голови СБУ.

Джерело: Народна Правда