Корабель Starship Ілона Маска піднявся в небо: з’явилося відео

Апарат зміг піднятися на висоту 150 метрів

Корабель Starship Ілона Маска піднявся в небо: з’явилося відео
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Компанія SpaceX провела другі успішні випробування Starhopper – прототипу майбутнього великого пілотованого космічного корабля Starship, який зможе доставляти людей на Місяць і Марс.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в Twitter повідомив американський підприємець Ілон Маск (SpaceX, Tesla, SolarCity, Neuralink, The Boring Company).

«Одного разу Starship сяде на іржаві піски Марса», — прокоментував Ілон Маск.

Він також опубліковано відео випробування.

Відомо, що їх провели на майданчику Бока-Чіка в Техасі. Апарат зміг піднятися на висоту 150 метрів, після цього, користуючись єдиним двигуном Raptor, він змістився на 100 метрів в сторону і здійснив м’яку посадку.

У липні видання Space.com повідомляло про невдачу, яка спіткала апарат Starhopper на першому етапі випробувань. Як відомо ракета спочатку повинна була піднятися на висоту 20 метрів, а потім на 500 метрів. На фінальному етапі випробувань апарат повинен буде досягти позначки у 5 тисяч метрів. Однак при спробі Starhopper піднятися в 20 метрів над землею спалахнула пожежа. У підсумку прототипу космічного апарату не вдалося навіть відірватися від землі.

Довідка:

Starhopper – випробувальний варіант Starship, який був створений спеціально для тестування верхньої частини Big Falcon Rocket.

Big Falcon Rocket буде розділено на дві частини: нижня називається Superheavy, а верхня з корисним навантаженням — Starship. Big Falcon Rocket отримає три варіанти верхнього ступеня Starship:

  • пілотована для екіпажу,
  • вантажна для виведення на орбіту космічних апаратів (наприклад, таких як Hubble)
  • паливозаправник (служитиме для заправки на орбіті вже виведеного космічного корабля, готового для польоту до Марса)

Starship – конкурент системи SLS, яку NASA розробляє ще з 2011 року. Space Launch System — новітня надважка ракета-носій. Її збільшена версія зможе помістити екіпаж, додаткові сонячні панелі і двигуни. Астронавтів за межі низької навколоземної орбіти буде доставляти пілотований космічний апарат Orion. Корабель зможе підтримувати життя 4 членів екіпажу протягом 21 дня.

Корабель Starship Ілона Маска піднявся в небо: з’явилося відео

Корабель Starship Ілона Маска піднявся в небо: з’явилося відео

Джерело: Народна Правда