О 10-ій годині у четвер, 29 серпня, розпочалося перше засідання Верховної Ради IX скликання. Відкрив засідання спікер Верховної Ради України VIII скликання Андрій Парубій.
НАРОДНА ПРАВДА стежить за подіями у парламенті.
424 народні обранці вже принесли урочисту присягу, згодом отримають мандати. Засідання розпочалося о 10:00.
До порядку денного першого засідання включено 27 пунктів, зокрема організаційного та кадрового характеру. Нардепи планують затвердити новий склад Кабінету міністрів України, нового генерального прокурора й ухвалити ряд законів. Також вони призначать голів комітетів ВРУ та спікера парламенту.
10:24 – депутати почали процедуру прийняття і підписання присяги. Тепер всі 424 людини повинні підписати документ з присягою і зібратися о 13:00 вже на чергове засідання Ради.
10:20 – Андрій Парубій закрив урочисте засідання Верховної Ради україни 9-го скликання до 13-ї години.
10:15 – Юлій Іоффе, як найстарший за віком народний депутат, відкрив перше засідання першої сесії новообраної Верховної Ради і зачитав текст присяги народних депутатів
10:10 – урочисте засідання Ради почалося хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих українських воїнів.
9:44 – депутат Аліна Загорулько від “Слуги народу” повідомила, що заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук буде єдиним кандидатом на пост прем’єр-міністра, якого запропонує Володимир Зеленський.
9:43 – представник президента України в Раді Руслан Стефанчук заявив, що за зняття депутатської недоторканності будуть голосувати вже на сьогоднішньому засіданні. Також він назвав основні правки до Конституції, які підготувала партія Слуга народу”.
9:40 – співголовами фракції “Європейська солідарність” у Верховній Раді IX скликання будуть Ірина Геращенко та Артур Герасимов.
9:35 –нардеп “Слуги народу” Роман Каптелов заявив, що в Україні, ймовірно, пройдуть дострокові місцеві вибори. Він зазначив, що їх можуть провести після закінчення процесу децентралізації, на початку 2020 року.
“Перезавантаження місцевої влади необхідна. Є багато регіонів, де на місцях залишилися старі кадри і з ними складно працювати. Тому питання з місцевими виборами актуальне”, – підкреслив політик.
9:19 – представник “Слуги народу” Давид Арахамія заявив, що готовий очолити президентську фракцію.
9:00 – в парламент приїхали нинішній спікер Андрій Парубій і лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко. Також в будівлю Ради пройшов хор імені Верьовки. Він традиційно виконує гімн на урочистому засіданні.
8:45 – майбутні народні депутати починають підходити до будівлі Верховної Ради. Раніше всіх перший робочий день в Раді починають депутати від “Слуги народу”: вони вирішили покласти квіти до Стіни пам’яті “Небесної сотні”, розташованої біля Михайлівського монастиря.
Новий склад Верховної Ради
Через те, що позачергові парламентські вибори не проводилися на окупованих територіях ОРДЛО і Криму, в новому скликанні Верховної Ради не вистачатиме 26 депутатів. Решта 424 мандати розподілені так:
- 254 – “Слуга народу”;
- 43 — “Опозиційна платформа — За життя”;
- 26 — “Батьківщина”;
- 25 — “Європейська солідарність”;
- 20 — “Голос”;
- 6 — “Опозиційний блок”;
- 50 — самовисуванці.
Передбачається, що коаліція у Верховній Раді буде сформована фракціями “Слуги народу”, “Голосу” та “Батьківщини”.
Хто очолить парламент
Єдиним відомим кандидатом на місце спікера ВРУ нині є Дмитро Разумков. Крім того, він вже веде підготовчі засідання перед стартом роботи дев’ятого скликання. Проте, тільки перше засідання нового парламенту остаточно вирішить, хто стане спікером Ради.
Нагадаємо, напередодні підготовча група з організації першого засідання новообраної Верховної Ради затвердила кандидатури керівників, заступників і секретарів 23 комітетів, які буде винесено на затвердження сесійною залою. Зокрема, фракція “Слуга народу” отримала в комітетах 19 посад голів і 49 посад заступників і секретарів.
Нагадаємо також, на перше засідання нової Ради запросили екс-главу парламенту часів президента Віктора Януковича Володимира Рибака. Питання щодо запрошення Рибака було виставлено на голосування. Більшість членів групи висловилися “за”. Разом із тим, представники партії “Європейська солідарність” виступили проти.