Осінній призов 2019: що потрібно знати про “нелегальні” повістки

Військові комісари активно користуються можливістю вручати повістки при будь-якій зручній можливості через невизначеність юридичного статусу процесу

Осінній призов 2019: що потрібно знати про “нелегальні” повістки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні з жовтня по грудень буде проходити призов на строкову військову службу. Юрист Практики управління конфліктами АТ “Юскутум” Семен Астапов звернув увагу на основні моменти, які треба знати українцям.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише портал “Знай”.

Юрист наголосив, що українці, які отримали повістки, повинні відвідати пункти збору, незважаючи на дату отримання повістки. Важливо пам’ятати, що всі порядки, вручені особисто в руки і під підпис, вважаються законними, навіть ті, що отримані в непризовний час.

“Відсутнє чітке визначення легальності і нелегальності повісток, вручених у непризовний період. Таким чином, можна сказати, що подібні повістки нелегальні. Враховуючи даний факт, військові комісари активно користуються можливістю вручати повістки при будь-якій зручній можливості. Що стосується вручення повістки, належним чином повістка може бути вручена лише в руки і під підпис. Ситуації, коли повістки залишають у двері або поштовій скриньці, не є належним врученням повістки у військкомат”, – пояснив Астапов.

Також юрист зазначив, що за неявку за повісткою можна понести адміністративну та кримінальну відповідальність.

“Все залежить від “типу” повістки, за якою була явка. Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штраф у розмірі від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян (від 85 до 119 гривень) при першому правопорушенні. Кримінальна відповідальність передбачена ст. 335 КК і передбачає санкцію у вигляді обмеження волі на строк до трьох років. А ось до кримінальної відповідальності залучаються ті особи, які отримали повістку для прибуття з речами в пункт збору, отримали її належним чином і підписали, а після цього – не з’явилися за повісткою. Мають місце ситуації, коли люди відмовляються їхати на службу, перебуваючи у пункті збору. У такому разі їм вручають для підпису відмову від проходження військової служби з попередженням про кримінальну відповідальність. Підписаний документ такого характеру надалі служить доказовою базою”, – заявив експерт.

Нагадаємо, в червні в Києві почалися облави на призовників: правоохоронці затримували молодих хлопців посеред вулиці під різними приводами. Адвокат Олександр Щербина стверджував, що в Дарницький пункт привезли близько ста чоловік, серед них – двоє його підзахисні. Адвокат не став озвучувати імена, але повідомив, що хлопців «пов’язали» на зупинці громадського транспорту. Цікаво, що одного звинуватили в тому, що він наркоман, посадили в машину і відвезли військкомат, а далі на розподільний пункт.

Джерело: Народна Правда