Перше засідання нової Ради: фото, відео та подробиці

Народні депутати мають намір ухвалити важливі організаційні і кадрові рішення

Перше засідання нової Ради: фото, відео та подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Фото/Відео

У четвер, 29 серпня, відбудеться перше засідання Верховної Ради IX скликання. 424 народні обранці принесуть урочисту присягу і отримають мандати. Засідання розпочнеться о 10:00. До порядку денного першого засідання включено 27 пунктів, зокрема організаційного та кадрового характеру. Нардепи планують затвердити новий склад Кабінету міністрів України, нового генерального прокурора й ухвалити ряд законів. Також вони призначать голів комітетів ВРУ та спікера парламенту.

НАРОДНА ПРАВДА стежить за подіями у парламенті.

Loading...

Депутати з фракції «Слуга народу» у Верховній Раді не будуть носити стандартні депутатські значки, замість цього у них будуть нагрудні значки із символікою власної партії.

Перше засідання нової Ради: фото, відео та подробиці


Відомий ресторатор, а нині народний депутат від “Слуги народу” Микола Тищенко не зміг чітко відповісти на запитання про Іловайску трагедію, а тому образився на журналістку “Радіо Свобода”, яка поставила йому таке незручне питання і надалі відмовився з нею спілкуватися.


В ході урочистого першого засідання народних депутатів ІХ скликання стався перший скандал, який закінчився викликом поліції.

Правоохоронців викликав Сергій Рудик, який не зміг сьогодні отримати депутатське посвідчення та значок. “Депутатський набір” (присяга та інші речі) йому відмовився видавати керівник апарату Верховної Ради, оскільки він має на руках відповідну заяву від секретаріату Центральної виборчої комісії, в якій вимагають не видавати Рудику посвідчення, оскільки результати по округу, де переміг Рудик, зараз оскаржуються в суді.


10:24 – депутати почали процедуру прийняття і підписання присяги. Тепер всі 424 людини повинні підписати документ з присягою і зібратися о 13:00 вже на чергове засідання Ради.

10:20 – Андрій Парубій закрив урочисте засідання Верховної Ради україни 9-го скликання до 13-ї години.

10:15 – Юлій  Іоффе, як найстарший за віком народний депутат, відкрив перше засідання першої сесії новообраної Верховної Ради і зачитав текст присяги народних депутатів

10:10 – урочисте засідання Ради почалося хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих українських воїнів.

9:44 – депутат Аліна Загорулько від “Слуги народу” повідомила, що заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук буде єдиним кандидатом на пост прем’єр-міністра, якого запропонує Володимир Зеленський.

9:43 – представник президента України в Раді Руслан Стефанчук заявив, що за зняття депутатської недоторканності будуть голосувати вже на сьогоднішньому засіданні. Також він назвав основні правки до Конституції, які підготувала партія Слуга народу”.

9:40 – співголовами фракції “Європейська солідарність” у Верховній Раді IX скликання будуть Ірина Геращенко та Артур Герасимов.

9:35 –нардеп “Слуги народу” Роман Каптелов заявив, що в Україні, ймовірно, пройдуть дострокові місцеві вибори. Він зазначив, що їх можуть провести після закінчення процесу децентралізації, на початку 2020 року.

“Перезавантаження місцевої влади необхідне. Є багато регіонів, де на місцях залишилися старі кадри і з ними складно працювати. Тому питання з місцевими виборами актуальне”, – підкреслив політик. 

9:19 – представник “Слуги народу” Давид Арахамія заявив, що готовий очолити президентську фракцію.

9:00 – в парламент приїхали нинішній спікер Андрій Парубій і лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко. Також в будівлю Ради пройшов хор імені Верьовки. Він традиційно виконує гімн на урочистому засіданні.

8:45 – майбутні народні депутати починають підходити до будівлі Верховної Ради. Раніше всіх перший робочий день в Раді починають депутати від “Слуги народу”: вони вирішили покласти квіти до Стіни пам’яті “Небесної сотні”, розташованої біля Михайлівського монастиря.

Обрані народні депутати вже почали з’їжджатися до Парламенту на своє перше засідання.

Так, згідно з Регламентом парламенту, Голова Верховної Ради України попереднього скликання Андрій Парубій має запросити новообраних народних депутатів до складення присяги і надати слово для її зачитування найстаршому за віком народному депутату. У новому складі ВР це 78-річний Юлій Іоффе, обраний від партії “Опозиційна платформа — За життя”.

Після цього Парубій має запросити новообраних депутатів скріпити присягу своїми підписами під її текстом.

Далі Іоффе, як найстарший за віком народний депутат, відкриватиме перше засідання першої сесії новообраної Верховної Ради.

Під час першого засідання формується Тимчасова президія першої сесії новообраної ВР. Як відомо, підготовча депутатська група затвердила її склад: Дмитро Разумков (“Слуга народу”) — голова групи, Руслан Стефанчук (“Слуга народу”), Юлій Іоффе (“Опозиційна платформа — За життя”), Андрій Кожем’якін (ВО “Батьківщина”), Михайло Забродський (“Європейська солідарність”) і Ярослав Железняк (“Голос”).

Також на першому засіданні мають бути сформовані депутатські фракції та депутатські групи.

Голова Верховної Ради України попереднього скликання має виступити з доповіддю про стан законодавчої роботи в парламенті.

Після цього депутати обиратимуть Лічильну комісію.

Не виключено, що вже на першому засіданні депутати оберуть Голову ВР та його заступників.

Перше засідання нової Ради: фото, відео та подробиці

Перше засідання нової Ради: фото, відео та подробиці

Окрім того, Регламент передбачає, що перед новообраними депутатами має виступити Президент з позачерговим посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Новий склад Верховної Ради

Через те, що позачергові парламентські вибори не проводилися на окупованих територіях ОРДЛО і Криму, в новому скликанні Верховної Ради не вистачатиме 26 депутатів. Решта 424 мандати розподілені так:

  • 254 – “Слуга народу”;
  • 43 — “Опозиційна платформа — За життя”;
  • 26 — “Батьківщина”;
  • 25 — “Європейська солідарність”;
  • 20 — “Голос”;
  • 6 — “Опозиційний блок”;
  • 50 — самовисуванці.

Передбачається, що коаліція у Верховній Раді буде сформована фракціями “Слуги народу”, “Голосу” та “Батьківщини”.

Хто очолить парламент

Єдиним відомим кандидатом на місце спікера ВРУ нині є Дмитро Разумков. Крім того, він вже веде підготовчі засідання перед стартом роботи дев’ятого скликання. Проте, тільки перше засідання нового парламенту остаточно вирішить, хто стане спікером Ради.

Нагадаємо, напередодні підготовча група з організації першого засідання новообраної Верховної Ради затвердила кандидатури керівників, заступників і секретарів 23 комітетів, які  буде винесено на затвердження сесійною залою. Зокрема, фракція “Слуга народу” отримала в комітетах 19 посад голів і 49 посад заступників і секретарів.

Нагадаємо також, на перше засідання нової Ради запросили екс-главу парламенту часів президента Віктора Януковича Володимира Рибака. Питання щодо запрошення Рибака було виставлено на голосування. Більшість членів групи висловилися “за”. Разом із тим, представники партії “Європейська солідарність” виступили проти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...