Сивина і випадання волосся: як по голові розпізнати дефіцит вітаміну В12

Різка поява сивини і неконтрольоване випадання волосся може бути ознакою появи смертельного захворювання.

Сивина і випадання волосся: як по голові розпізнати дефіцит вітаміну В12
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Довгий час вважалося, що поява сивого волосся говорить про згасання організму, про поворот від молодості до старості. Прийшла пора розвіяти цей міф: сивина не має ніякого відношення до віку.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Версію.

Сивина і випадання волосся може свідчити про дефіцит вітаміну В12.

Вчені довели, що дефіцит вітаміну В12 впливає на пігментацію волосся. Фахівці пояснили, як розпізнати брак вітаміну по голові, головне — прислухатися до сигналів організму. Різка поява сивини і неконтрольоване випадання волосся може бути ознакою появи смертельного захворювання.

Медики відзначили, що симптоми дефіциту вітаміну В12 виявляться, якщо організм не отримує потрібну кількість поживних речовин з їжею. У зоні ризику знаходяться вегани і вегетаріанці, так як вони не вживають продукти тваринного походження.

Лікарі рекомендують уважно поставитися до проблеми дефіциту вітаміну В12. Цей елемент життєво необхідний для виробництва червоних кров’яних клітин. Крім цього він благотворно впливає на стан нервової системи.

На думку фахівців, якщо кількість вітаміну В12 не привести в норму, то це підвищує ризик виникнення проблем з серцево-судинною системою, а також з опорно-руховим апаратом. Недолік цього вітаміну може викликати оніміння кінцівок, депресію і навіть знизити чутливість.

Медики назвали й інші симптоми захворювання. До них відносяться: втома, часта задишка, запаморочення, відсутність апетиту, біль з ротової порожнини. При виникненні таких ознак необхідно звернутися за допомогою в медичний заклад. Не варто займатися самолікуванням, це небезпечно для здоров’я.

Нагадаємо, фахівці вважають, що дієта — це перший крок на шляху до красивим і сильним волоссю. Вона повинна містити білки і продукти, багаті залізом: риба, зелений салат, яйця, насіння гарбуза, боби, нежирне м’ясо, злаки.

Раніше ми розповідали про поради фахівців для краси та здоров’я волосся. Насамперед, необхідно правильно харчуватися і не зловживати з укладанням, а також ретельно підбирати засоби по догляду.

Також названі вісім дієвих способів зупинити випадіння волосся. Гірчичний порошок, яєчний жовток, кокосове масло, цибулю, мед, лавандова олія допоможуть впоратися з проблемою.

Джерело: Народна Правда