У Зеленського розповіли, на яких умовах залишать на посаді Авакова

Авакова можуть вчетверте призначити міністром внутрішніх справ, однак ненадовго

У Зеленського розповіли, на яких умовах залишать на посаді Авакова
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков може залишитися в новому Кабінеті міністрів як “тимчасовий міністр”. Така пропозиція прозвучала на засіданні фракції “Слуга народу” в четвер, 29 серпня, в день першого засідання Верховної Ради 9-го скликання.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише  LB.ua  з посиланням на інформоване джерело.

У президентській фракції вважають, що  Аваков може залишитися тимчасовим міністром на певний час, але у нього будуть нові заступники, з числа яких через три-чотири місяці повинен бути обраний новий глава міністерства.

Також в “Слузі народу” повідомили, що Авакова підтримав президент Володимир Зеленський.

Відзначимо, що Аваков є єдиним міністром, який прийшов після зміни влади в Україні в 2014 році і не втратив своєї посади. Він очолював МВС в першому кабміні Яценюка, другому кабміні Яценюка і кабміні Гройсмана.

Нагадаємо,  29 серпня відкрилося перше засідання Верховної Ради IX скликання. 424 народні обранці принесуть урочисту присягу і отримають мандати. Засідання розпочнеться о 10:00. До порядку денного першого засідання включено 27 пунктів, зокрема організаційного та кадрового характеру. Нардепи планують затвердити новий склад Кабінету міністрів України, нового генерального прокурора й ухвалити ряд законів. Також вони призначать голів комітетів ВРУ та спікера парламенту.

Крім організаційних питань, а також основного питання про створення коаліції і призначення прем’єр-міністра України на першій сесії Верховної Ради 9 скликання партія «Слуга народу» хоче також зробити ряд кадрових призначень — вони стосуються призначення генерального прокурора України та голови СБУ.

Як повідомлялося раніше, партія «Слуга народу» має намір внести зміни до Конституції України, при цьому мова не йде про 465 правки, про яких ЗМІ заявляли раніше. Пріоритетними правками до Конституції були визначені зменшення кількості народних депутатів до 300 і введення двох правових підстав для позбавлення статусу нардепа – це кнопокадвство і прогули.

Джерело: Народна Правда