У Зеленського розповіли, як призначать прем’єра та всіх міністрів

Прем'єр-міністра і уряд затвердять пакетним голосуванням

У Зеленського розповіли, як призначать прем’єра та всіх міністрів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Новий склад Кабінету міністрів Верховна Рада затвердить одним голосуванням.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це сьогодні вранці заявив журналістам представник президента в парламенті Руслан Стефанчук.

Loading...

“Звичайно, це голосування пакетом, крім двох міністрів, яких вносить президент України”, – повідомив він.

Також президент Володимир Зеленський запропонував внести кандидатуру Олексія Гончарука на посаду прем’єр-міністра.

Згідно з Конституцією, президент вносить до Верховної Ради кандидатури прем’єр-міністра, міністра закордонних справ і міністра оборони.

Так як президентська партія “Слуга народу” отримала більшість місць в парламенті, то, імовірно, Гончарук стане майбутнім прем’єр-міністром України.

Пізніше після засідання фракції “Слуга народу” представник президента в парламенті Андрій Герус заявив, що Гончарук буде прем’єр-міністром.

Додамо, що прем’єр-міністр призначається Радою за поданням президента. При цьому кандидатуру для призначення на посаду голови уряду вносить президент за пропозицією коаліції депутатських фракцій у ВР або депутатської фракції, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Ради.

Нагадаємо, 29 серпня, проходить перше засідання Верховної Ради IX скликання. 424 народні обранці принесуть урочисту присягу і отримають мандати.Засідання почалося о 10:00. До порядку денного першого засідання включено 27 пунктів, у тому числі організаційного та кадрового характеру. Нардепи планують затвердити новий склад Кабінету міністрів України, генерального прокурора та прийняти ряд законів. Також вони призначать голів комітетів ВРУ і спікера парламенту.

Крім організаційних питань, а також основного питання про створення коаліції і призначення прем’єр-міністра України на першій сесії Верховної Ради 9 скликання партія «Слуга народу» хоче також зробити ряд кадрових призначень — вони стосуються призначення генерального прокурора України та голови СБУ.

Джерело: Народна Правда
загрузка...