Як виростуть ціни на продукти восени: експерти дали невтішний прогноз

Є надія, що найближчим часом вартість картоплі дещо знизиться.

Як виростуть ціни на продукти восени: експерти дали невтішний прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Експерти розповіли, які продукти можуть подорожчати восени.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Факти.

Loading...

Рекордсменом за швидкістю подорожчання стала картопля. Хоча є надія, що найближчим часом вартість овоча дещо знизиться. З початку літа ціни на українську картоплю нового врожаю трималися на рекордно високому рівні, який був у 2-2,5 рази вище показників попереднього року. На даний момент роздрібна вартість картоплі залишається дуже високою, але експерти вважають, що в останні дні почалася найсильніша хвиля зниження закупівельних цін з початку поточного сезону.

«Наприкінці минулого тижня зниження ціни на вітчизняному ринку відбувалось переважно за рахунок збільшення імпорту картоплі з Білорусі, — повідомила керівник департаменту аналітики ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман. — З початку цього тижня тенденція до зниження ціни істотно посилилася завдяки збільшенню пропозиції вітчизняної картоплі. Пізні сорти збирають у всіх регіонах, завдяки цьому ціни не тільки знижуються, вони майже зрівнялися по всій Україні.

Істотно піднялося в ціні і м’ясо, зокрема свинина. За даними Державної служби статистики, з початку року ціни на свинину виросли на 2,8%. Так, у січні 2019 року кілограм свинини коштував в середньому 116,3 грн, а в липні — вже 119,1 грн. Тільки за місяць, з червня по липень нинішнього року, свинина додала в ціні 0,5%. Разом з тим сало з початку року подешевшали на 5,8%. Так, у січні кілограм коштував у середньому 76,7 грн, а в липні цього року — 72,2 грн.

«Зростання цін на свинину спостерігається саме на межі літнього і осіннього сезонів, — повідомила в коментарі керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарская. — При цьому частіше максимальної позначки закупівельні ціни на свинину у живій вазі досягали саме у вересні, після чого починався їхній поступовий сезонний спад.

Залежно від сценарію розвитку подій ціна на свинину в живій вазі в Україні може піднятися до 50 грн за кілограм, так і опуститися нижче 45 грн за кіло. Від цього багато в чому будуть залежати і ціни на свинину на полицях магазинів. “У першому випадку роздрібні ціни на свинину можуть бути дорівнювати цінами травня, у другому — повернуться до оцінок середини липня”, — зазначила експерт.

З молочною продукцією також все не просто.

«За рік молочні продукти в супермаркетах подорожчали на 16%”, — повідомив на своїй сторінці в Facebook генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

У загальній складності, молочний кошик з супермаркету подорожчав за рік на 16%, з 150,1 грн в 2018 році до 174,5 грн в 2019 році”, — зазначив експерт.

Проте українців хвилює нагальне питання: що буде з цінами на продукти харчування в найближчому майбутньому.

«Восени ще виросте в ціні м’ясна і молочна продукція, — заявив голова Союзу українського селянства Іван Томич. — Пік подорожчання очікується в другій половині грудня 2019 року. Так, на 15-20% подорожчає м’ясо. Свинина подорожчає перед новим роком. Її ціна в кінці грудня може зрости на 20%. Молоко також зросте в ціні приблизно на 15-20%.

Восени продовжить дорожчати і хлібобулочна продукція. Хліб у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року подорожчає на 20-23%”, — вважає Томич.

Потрібно відзначити, що різке підвищення цін на хлібобулочні вироби сталося на початку 2019 року. Так, ціни на хліб пшеничний з борошна вищого сорту в січні 2019 року зросли на 45 копійок, до 22,2 грн за кг проти 21,75 грн за кг у грудні 2018 року.

Як повідомлялося раніше, незважаючи на зміцнення курсу національної валюти і хороший урожай сільськогосподарських культур, продукти продовжують дорожчати. Причому, як прогнозують експерти, подорожчання продуктів продовжитися і далі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...