Гена, що відповідає за гомосексуальність, не існує: вчені

Дослідники виявили деякі генетичні комбінації, пов'язані з одностатевими стосунками, проте генетичні фактори лише на 25% визначали гомосексуальну поведінку

Гена, що відповідає за гомосексуальність, не існує: вчені
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Науковці дійшли висновку, що гена, який відповідає за гомосексуальність, не існує.

Свій висновок експерти базують на вивченні даних генетичного аналізу даних півмільйона людей, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Science.

Loading...

У ході дослідження були вивчені дані з Биобанка Великобританії та американської біотехнологічної компанії 23andMe.

Так, дослідники виявили деякі генетичні комбінації, пов’язані з одностатевими стосунками, проте генетичні фактори лише на 25% визначали гомосексуальну поведінку.

Дослідники відсканували геноми (сукупність спадкового матеріалу, укладеного в клітині організму) 409 000 осіб, зареєстрованих у британському проекті Биобанк, і 68 500 осіб, зареєстрованих в генетичній компанії 23andMe.

На основі результатів дослідження, науковці з Гарвардського університету і Массачусетського технологічного інституту встановили, що від 8 до 25% гомосексуальної поведінки людей визначаються генетичними чинниками – але не якимось одним геном.

Було виявлено, що з потягом до людей своєї статі пов’язані п’ять комбінацій генів, одна з них пов’язана з нюхом, інша – з статевими гормонами. Але разом вони визначали менше 1% гомосексуальності.

Професор відділу аналітичної та трансляційної генетики в Массачусетської лікарні Бен Ніл, який працював над дослідженням, заявив, що немає єдиного гена гомосексуальності, тому генетичний тест ймовірності виникнення у людини одностатевих відносин не спрацює. Він також додав, що неможливо передбачити сексуальну поведінку людини за його геномом.

Своєю чергою почесний професор Інституту генетики Каліфорнійського університету Девід Кертіс заявив, що “це дослідження ясно показує, що не існує такого поняття, як “ген геїв”.

“У популяції людини немає такого поєднання генів, яке б чинило суттєвий вплив на сексуальну орієнтацію. Швидше, ми бачимо, що існує дуже велика кількість варіантів генних комбінацій. При цьому, навіть якщо гомосексуальність не визначена генетично, як показує дослідження, це не означає, що вона не є в деякому роді невід’ємною частиною особистості людини”, – пояснив професор.

Нагадаємо, раніше колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун поділилася власним баченням гомосексуальності. Зокрема медик зруйнувала міф, що це – хвороба.

Джерело: Народна Правда
загрузка...